Wyrok WSA w Lublinie z dnia 5 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Lu 530/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz,, WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (spr.), Protokolant specjalista Iwona Lachowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi A SA na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie kosztów egzekucyjnych - oddala skargę
Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] Dyrektor Izby Skarbowej, działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 144 Kodeksu postępowania administracyjnego i art. 18 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji /Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1854/, po rozpatrzeniu zażalenia A S.A. na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] w sprawie kosztów egzekucyjnych w wysokości [...] zł - utrzymał w mocy rozstrzygniecie organu I instancji.
Jak wskazano w uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia Naczelnik Urzędu Skarbowego - jako organ egzekucyjny - otrzymał do egzekucyjnej realizacji tytuł wykonawczy nr [...] /zmieniony na [...] wystawiony na A S.A. Oddział [...] przez Urząd Miejski. Tytułem tym objęto zaległy podatek od nieruchomości za [...] r. w łącznej kwocie [...] zł wraz z odsetkami za zwłokę. W celu realizacji w/w tytułu wykonawczego pismem z dnia [...] r. organ egzekucyjny zawiadomił Bank Oddział [...] o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego. Zawiadomienie to zostało dręczone bankowi w dniu [...] i przyjęte do realizacji.
Ponadto, organ egzekucyjny w dniu [...] doręczył [...] Bankowi [...] w [...] zawiadomienie z dnia [...] o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego. Na przedmiotowe zawiadomienie dłużnik zajętej wierzytelności nie udzielił odpowiedzi.