Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 19 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Go 665/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędziowie Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Asesor WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant Asystent sędziego Anna Hatys po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi "SP" sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...]. w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz podatku od towarów i usług oddala skargę
Uzasadnienie
W dniu 28 kwietnia 2006 r. SP - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] marca 2006 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] grudnia 2005 r. nr [...] uznającą zgłoszenie celne z dnia [...] stycznia 2003 r. nr [...] za nieprawidłowe i dokonującą ponownego ustalenia wartości celnej i statystycznej pozycji, podstawy naliczenia cła i podatku VAT oraz kwoty należnego podatku VAT.
Sąd ustalił następujący stan faktyczny:
Na podstawie zgłoszenia celnego dokonanego przez Agencję Celną w imieniu SP - Spółki z o.o., według dokumentu SAD z dnia [...] stycznia 2003 r. nr [...], zostało objętych procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym 48 palet leków - duphalac, duspatalin, betaserc, z przyjęciem zadeklarowanej wartości celnej towaru w wysokości odpowiadającej wartości transakcyjnej wynikającej z przedstawionych przy zgłoszeniu celnym faktur z dnia [...] stycznia 2003 r. o numerach [...],[...] i [...] wystawionych przez firmę SP AG ze Szwajcarii.
W dniu [...] listopada 2005 r. Naczelnik Urzędu Celnego wszczął postępowanie celne i podatkowe dotyczące towaru zgłoszonego do procedury dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym według w/w zgłoszenia.
Decyzją z dnia [...] grudnia 2005 r. nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego uznał w/w zgłoszenie celne za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej i statystycznej pozycji , podstawy naliczenia cła i podatku VAT, kwoty podatku od towarów i usług, dokonując ich ponownego ustalenia w skorygowanej (obniżonej) wysokości, ustalonej z uwzględnieniem udzielonych importerowi przez eksportera rabatów obniżających - zdaniem organu celnego - pierwotnie fakturowane należności eksportera. Decyzję tę doręczono skarżącej w dniu 19 grudnia 2005 r. Od decyzji tej skarżąca złożyła w ustawowym terminie odwołanie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right