Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 listopada 2006 r., sygn. VI SA/Wa 1699/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Jagielska Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędzia WSA Jolanta Królikowska-Przewłoka (spr.) Protokolant Karolina Pilecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2006 r. sprawy ze skargi G. M. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] maja 2006 r. nr Sp. 42/05 w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] maja 2006 r. nr Sp 42/05 Urząd Patentowy RP działający w trybie spornym unieważnił prawo z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Deser lodowy" nr RP-7155 (1) i przyznał P. "K." J. K. sp. jawna z siedzibą w [...] od G. M. P. "A." kwotę 2.180 zł. tytułem zwrotu kosztów postępowania, a w pozostałej części wniosek o zwrot kosztów oddalił.

W dniu [...] stycznia 2005 r., do Urzędu Patentowego RP działającego w trybie spornym wpłynął wniosek P.- J. K. sp. jawna z siedzibą w [...] o unieważnienie w całości prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "Deser lodowy" zgłoszonego w dniu [...] kwietnia 2004 r. za numerem [...] i zarejestrowanego pod nr Rp-7155 na rzecz G. M. prowadzącego P. "A." z siedzibą w D.

Jako podstawę prawną wniosku wskazano art. 89 ust. 1 w zw. z art. 117, art. 103 ust. 1, art. 104 oraz art. 106 ust. 1 w związku z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo własności przemysłowej (dalej zw. p.w.p.).

W uzasadnieniu swego interesu prawnego wnioskodawca podniósł, że strony jako producenci lodów są wobec siebie konkurentami. Powołał się również na toczące się postępowanie o zakazanie czynów nieuczciwej konkurencji i zapłatę, z powództwa G. M., zawisłe przed Sądem Okręgowym - Wydział Gospodarczy w [...] (sygn. akt. [...]).

Zdaniem wnioskodawcy przedmiotowy wzór przemysłowy nie był nowy a przynajmniej pozbawiony był indywidualnego charakteru w rozumieniu art. 103 ust. 1 i art. 104 ustawy Prawo własności przemysłowej, bowiem był znany z wprowadzonych przez wnioskodawcę na rynek wiosną 2003 r. lodów "tartufo".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00