Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 15 listopada 2006 r., sygn. IV SA/Po 798/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Paweł Miładowski Sędziowie WSA Maciej Dybowski WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak (spr.) Protokolant ref. staż. Marta Kmieciak po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 15 listopada 2006 r. sprawy ze skargi M.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zasiłku celowego uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza J. z dnia [...] nr [...] /-/ D.Rzyminiak-Owczarczak /-/ P.Miładowski /-/ M.Dybowski

Uzasadnienie

Dnia [...] kwietnia 2005 r. M.W. złożył w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w J. wniosek o przyznanie pomocy finansowej w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na wyposażenie dzieci do szkoły.

Decyzją z dnia [...] nr [...] działający z upoważnienia Burmistrza J. Zastępca Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w J. na podstawie art. 104, 105 §1 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, art. 39 ust. 1, art. 106 ust. 4, art. 107 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. nr 64, poz. 593 ze zm.) oraz §2 ust. 2 i §7 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 września 2001 r. w sprawie wywiadu środowiskowego (rodzinnego) oraz rodzaju dokumentów wymaganych do przyznania renty socjalnej (Dz. U. z 2001 r. nr 114, poz. 1220) umorzył postępowanie administracyjne w sprawie rozpatrzenia przedmiotowego wniosku. W uzasadnieniu decyzji stwierdzono, że powodem umorzenia postępowania był brak współpracy ze strony wnioskodawcy. Podkreślono, że dokonanie oceny, czy osoba lub rodzina kwalifikuje się do świadczeń z pomocy społecznej, następuje po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego (rodzinnego). Zaznaczono, że pomimo doręczonego wcześniej wezwania z dokładnym wskazaniem terminu wizyty pracowników socjalnych M.W. uniemożliwił przeprowadzenie wywiadu środowiskowego odmawiając rozmowy z pracownikami socjalnymi oraz ich wpuszczenia do domu Oceniono, że skoro wnioskodawca uniemożliwił przeprowadzenie wywiadu środowiskowego, postępowanie stało się bezprzedmiotowe i jako takie podlega umorzeniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00