Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 listopada 2006 r., sygn. II SA/Łd 592/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Sędziowie: Sędzia WSA Czesława Nowak-Kolczyńska, Sędzia WSA Joanna Sekunda-Lenczewska (spr.), Protokolant referent stażysta Nina Krzemieniewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 listopada 2006 r. sprawy ze skargi T. i A. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie dodatku do zasiłku rodzinnego uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] , znak: [...].

Uzasadnienie

Prezydent Miasta Ł. decyzją z dnia [...] znak [...] na podstawie art. 104, 105 § 1, 108 ust. 1 kpa, art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2003 r. nr 228, poz. 2255 ze zm.) przyznał T.P. dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego na córkę M. P. na okres od 1 marca 2006 r. do 31 sierpnia 2006 r. w wysokości 70 zł miesięcznie i umorzył postępowanie w pozostałym zakresie.

W uzasadnieniu organ stwierdził, że wnioskodawczyni spełnia ustawowe kryteria do przyznania świadczenia, wobec czego przysługuje jej zasiłek rodzinny wraz z dodatkami. Zasiłek rodzinny na dziecko został już jednak przyznany decyzją z dnia [...] znak [...] i dlatego też postępowanie dotyczące zasiłku należało umorzyć.

Od powyższej decyzji T.P. odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł., wskazując, iż decyzja jest dla niej bardzo krzywdząca. Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego otrzymywała do dnia 31 grudnia 2004 r. Następnie Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzeczeniem z dnia [...] znak [...] nie zaliczył jej córki M. P. do osób niepełnosprawnych. W postępowaniu odwoławczym Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności utrzymał w mocy orzeczenie I instancji. Dopiero na podstawie prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 6 grudnia 2005 r. córka wnioskodawczyni orzeczeniem Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie [...] z dnia 1 marca 2006 r. została zaliczona do osób niepełnosprawnych do dnia 30 czerwca 2009 r. Odwołująca uważa więc, że wypłata świadczenia winna nastąpić w trybie art. 31 ustawy o świadczeniach rodzinnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00