Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 28 listopada 2006 r., sygn. III SA/Kr 1017/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Dąbek Sędziowie NSA Wiesław Kisiel spr. AWSA Kazimierz Bandarzewski Protokolant Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2006 r. sprawy ze skargi J.S. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 8 lipca 2005r. nr: [...] w przedmiocie choroby zawodowej skargę oddala

Uzasadnienie

J.S. pracował w łatach 1964-2002 w Fabryce, przekształconej następnie w "G". J.S. pracował tam jako brakarz, tokarz, ustawiacz maszyn do obróbki skrawaniem. W miejscu pracy strona była narażona hałas okresowo przekraczający NDN dźwięku o1-2dBA.

Ośrodek Medycyny Pracy, po zbadaniu stanu zdrowia J.S., wydał orzeczenie lekarskie z dnia [...] 2004 r., nr [...]o braku podstaw do rozpoznania zawodowego ubytku słuchu. U pacjenta stwierdzono podwyższenie do 42 dB dla ucha prawego lewego progu słuchu w audiometrii tonalnej, obliczone jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości 1, 2 i 3 kHz. W uzasadnieniu orzeczenia podano, że zgodnie z aktualnym wykazem chorób zawodowych, trwały obustronny ubytek słuchu typu ślimakowego wyrażony podwyższeniem progu słuchu w uchu lepiej słyszącym o mniej niż 45 dB nie spełnia kryteriów do rozpoznania choroby zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00