Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 23 listopada 2006 r., sygn. I SA/Go 519/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Skowrońska - Pastuszko Sędziowie Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Asesor WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant Asystent sędziego Aleksandra Kosiecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 listopada 2006 r. sprawy ze skargi PUH "Z" A.Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za styczeń 2005 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 24 marca 2006 r. A.Ł., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe Z wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] lutego 2006 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] listopada 2005 r. nr [...] określającą zobowiązanie podatkowe z tytułu podatku akcyzowego za miesiąc styczeń 2005 r. w kwocie 5.781,00 zł.

Sąd ustalił następujący stan faktyczny:

Skarżący w dniu 1 września 2000 r. rozpoczął działalność gospodarczą w przedmiocie sprzedaży detalicznej paliw oraz sprzedaży hurtowej paliw stałych, ciekłych, gazowych oraz produktów pochodnych.

W kwietniu 2005 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego rozpoczęli kontrolę w prowadzonym przez skarżącego Przedsiębiorstwie Z w zakresie obrotu i przeznaczenia oleju opałowego od stycznia 2004 r. do 14 kwietnia 2005 r. Kontrola prowadzona była w obecności kontrolowanego.

Z udostępnionych kontrolującym dokumentów wynika, iż w miesiącu styczniu 2005 r. skarżący prowadził m. in. sprzedaż paragonową oleju opałowego dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, rejestrowaną na kasie fiskalnej. W miesiącu tym skarżący wydał siedemnaści paragonów na łączną kwotę 13.120,- zł. Oświadczenia nabywców dotyczące nabywanego przez nich oleju przechowywane były w teczce dla miesiąca stycznia 2005 r. i nie były dołączone do odpowiednich dla nich paragonów. Kontrolujący zakwestionowali osiem oświadczeń. W każdym z tych oświadczeń brak numeru PESEL i NIP nabywcy. W trzech oświadczeniach podana jest tylko nazwa miejscowości adresu zamieszkania nabywcy, w jednym tylko nazwa ulicy, a w dwóch adresy są nieczytelne. W każdym z oświadczeń brak wskazania ilości i typu posiadanych urządzeń grzewczych. Na jednym z oświadczeń brak podpisu składającego ten dokument.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00