Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 30 listopada 2006 r., sygn. II SA/Gl 523/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Krawczyk Sędziowie Sędzia NSA Leszek Kiermaszek (spr.) Sędzia WSA Maria Taniewska-Banacka Protokolant stażysta Ewelina Kutermankiewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 listopada 2006 r. sprawy ze skargi W.K. na decyzję Wojewody Ś. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie obowiązku wymeldowania oddala skargę.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta J. decyzją z dnia [...], nr [...], wydaną na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2001 r. Nr 87 poz. 960 ze zm.), orzekł o wymeldowaniu W.K. z pobytu stałego z lokalu przy ulicy [...] w J.

W uzasadnieniu tej decyzji organ orzekający podniósł na wstępie, iż Wojewoda Ś. na mocy decyzji z dnia [...], nr [...], uchylił wcześniejszą decyzję Prezydenta Miasta J. z dnia [...], nr [...], orzekającą o wymeldowaniu W.K. z pobytu stałego we wskazanym lokalu, przekazując sprawę do rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. W toku ponownie przeprowadzonego postępowania dowodowego ustalono, że najemcą lokalu przy ulicy [...] od dnia [...] był ojciec W.K. - A.K. Po orzeczeniu rozwodu rodziców W.K. w roku [...] najemcą mieszkania została matka G.K., która zmarła w dniu [...]. W.K. zameldowanie na pobyt stały w ww. lokalu uzyskał w dniu [...]. Pismem z dnia [...] Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w J. wezwał W.K. do opuszczenia mieszkania w terminie do [...], z uwagi na brak tytułu prawnego do zajmowania tego lokalu. Następnie na mocy wyroku Sądu Rejonowego w J. z dnia [...], sygn. akt [...], orzeczona została jego eksmisja ze wskazanego mieszkania. Natomiast w dniu [...] W.K. został zatrzymany na terenie dzielnicy [...] w W. i osadzony w Zakładzie Karnym w R. Miejski Zarząd Nieruchomości w J. w dniu [...] dokonał komisyjnego przejęcia lokalu, po czym zawarł umowę z nowym najemcą mieszkania. W protokole zdawczo-odbiorczym przejęcia lokalu stwierdzono w szczególności, iż stan mieszkania świadczy o jego porzuceniu. Uzasadniając wydaną decyzję organ wskazał ponadto, że w dniu [...] do Urzędu Miejskiego w J. wpłynęło pismo z Komendy Miejskiej Policji w J. informujące, iż W.K. był poszukiwany od co najmniej [...], zaś przeprowadzone z mieszkańcami dzielnicy rozmowy potwierdziły, że nie był widywany w miejscu zamieszkania. W piśmie tym wskazano dodatkowo, że w spornym lokalu kilkakrotnie zastano brata W.K. - T.K., który oświadczył, iż W.K. nie przebywa w mieszkaniu, a ponadto nie zna miejsca jego pobytu oraz nie utrzymuje z nim kontaktu. Następnie na podstawie telegramu z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w J. z dnia [...] ustalono, że poszukiwania W.K. trwające od dnia [...] zakończyły się jego zatrzymaniem w dniu [...] na terenie W. Przekazano ponadto informację o wcześniejszych poszukiwaniach W.K. - trwających od dnia [...] i zakończonych [...] ustaleniem pobytu w K., a następnie wszczętych w dniu [...] i zakończonych [...] zatrzymaniem na terenie R. W toku prowadzonego w sprawie postępowania dowodowego przesłuchano również świadka W.Z., zajmującego sąsiednie mieszkanie (nr [...]), który zeznał, iż W.K. mieszkał w tym lokalu gdy był dzieckiem, potem jednak wyprowadził się. W oparciu o powyższe stwierdzono, iż przeprowadzone w sprawie postępowanie bezsprzecznie dowiodło, że W.K. co najmniej od [...] nie przebywał w lokalu przy ulicy [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00