Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 października 2006 r., sygn. III SA/Lu 39/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Zalewski (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Marcinowski,, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Protokolant Maria Filipek, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 26 października 2006r. sprawy ze skargi U. i W. małżonków G. na decyzję z dnia [...] nr [...] w przedmiocie opłaty eksploatacyjnej za wydobywanie torfu bez wymaganej koncesji 1.uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzająca ją decyzję Starosty z dnia [...]. 2. określa że zaskarżone decyzje nie podlegają wykonaniu w całości.; 3.zasądza od Wojewody na rzecz U. i W. małżonków G. kwotę [...] złote tytułem kosztów postępowania

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] znak [...] wydaną na podstawie m. in. art. 85 a ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania U. i W. G. od decyzji Starosty z dnia [...] znak: [...] naliczającej opłatę eksploatacyjną za wydobywanie torfu bez wymaganej koncesji w obrębie działek nr 1, 2, 3 i 4 w miejscowości B., gmina O., w wysokości 15.811 zł, Wojewoda utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu odwoławczy organ wskazał, że decyzją z dnia [...] Starosta ustalił U. i W. G. opłatę eksploatacyjną za wydobywanie torfu bez wymaganej koncesji w kwocie 15.811 zł. Od przedmiotowej decyzji W. G. wniósł odwołanie do Wojewody wnioskując o uchylenie zaskarżonej decyzji i odstąpienie od naliczenia opłaty eksploatacyjnej. W swoim odwołaniu argumentuje, że on i U. G. nie prowadzą działalności polegającej na eksploatacji kopaliny w rozumieniu przepisów ustawy Prawo geologiczne i górnicze, lecz buduje staw rybny na podstawie pozwolenia wodnoprawnego uzyskanego od Wojewody decyzją z dnia [...] 1997 r., znak: [...]. Powstałe przy budowie stawu nadwyżki mas ziemnych są przekazywane w formie odpłatnej lub nieodpłatnej zainteresowanym odbiorcom co ma obniżyć koszty realizowanego przedsięwzięcia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00