Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 3 padziernika 2006 r., sygn. I SA/Go 2222/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski Asesor WSA Alina Rzepecka Protokolant Damian Bronowicki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 października 2006r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwo Spedycji [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] września 2005r., nr [...], Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] czerwca 2005, nr [...]. W uzasadnieniu wskazał, że 21 maja 2003 Agencja Celna [...] reprezentująca importera [...] przedstawiła zgłoszenie celne nr [...] z dnia [...] czerwca 2003r., wnosząc o objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu, w ramach procedury uproszczonej, towaru w postaci odzieży. Do zgłoszenia celnego załączono między innymi świadectwo pochodzenia z Korei nr 137025 i na jego podstawie zadeklarowano stawkę konwencyjną w wysokości 18%.

Po weryfikacji zgłoszenia celnego i wszczęciu postępowania Naczelnik Urzędu Celnego decyzją z dnia [...] października 2003 roku nr [...], uznał zgłoszenia celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej towaru oraz kwoty długu celnego i należnego podatku VAT. Orzeczenie to stało się ostateczne.

Postanowieniem z 30 stycznia 2004r. organ celny I instancji wznowił z urzędu postępowanie celne w związku z ustaleniem, że przedłożone świadectwo pochodzenia towaru nie jest autentyczne.

Po zakończeniu postępowania, przedłużanego na skutek składanych przez stronę wniosków w tym przedmiocie celem umożliwienia jej przedłożenia nowych świadectw pochodzenia towaru, decyzją nr [...] z dnia [...] września 2005r. Naczelnik Urzędu Celnego uchylił swoją decyzję ostateczną z dnia [...] października 2003r. nr [...] orzekając, iż w sprawie należało zastosować autonomiczną stawkę celną w wysokości 60% wartości celnej towaru oraz określił kwotę długu celnego i należnego i należnego podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00