Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 27 wrzenia 2006 r., sygn. III SA/Łd 465/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski, Sędziowie Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.), Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska,, Protokolant asystent sędziego Agata Brolik-Appel, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 września 2006 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się wyroku, 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Ł. na rzecz skarżącego - A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Ł. - kwotę 295 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego II w Ł. uznał zgłoszenie celne SAD nr [...] z dnia 9 marca 2001r. za nieprawidłowe w części dotyczącej klasyfikacji taryfowej towaru, określił kwotę wynikającą z długu celnego, kwotę podatku od towarów i usług oraz zmienił elementy zgłoszenia celnego w polu: 31 (opakowanie i opis towaru), 33 (kod towaru), 47 (obliczenie opłat).

A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wnioskowała o objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu, towaru który opisała w w/w zgłoszeniu celnym jako związki aminowe z tlenową grupą funkcyjną i zaklasyfikowała do kodu 2922 49 70 0 ze stawką celną 0%.

W wyniku kontroli dokumentów SAD powstała wątpliwość co do taryfikacji towarów, co spowodowało, że organ celny postanowieniem z dnia [...] wszczął postępowanie celne dotyczące powyższego zgłoszenia celnego.

Organ wskazał i ocenił jako bezsporną okoliczność, iż przedmiotem importu na podstawie zgłoszenia celnego z dnia 9 marca 2001r. był towar o nazwie "Multipower BCAA Anabol".

W oparciu o treść zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego nr [...] z dnia 21 grudnia 1998r., organ celny ustalił, że "Multipower BCAA Anabol" jest dietetycznym środkiem spożywczym w kapsułkach, w którego skład wchodzą następujące elementy: ekstrakt z melasy, laktoza, sorbitol, sól sodowa karboksymetylocelulozy, włókna kakaowe, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, mono i dwuglicerydy kwasów tłuszczowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00