Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 6 wrzenia 2006 r., sygn. I SA/Bk 173/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Mieczysław Markowski, Sędziowie sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska (spr.), asesor WSA Wojciech Stachurski, Protokolant Beata Borkowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 6 września 2006 sprawy ze skargi C.- spółka cywilna Z. S., R. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] marca 2006 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe od maja do września 2003 r. oddala skargę

Uzasadnienie

W toku postępowania kontrolnego prowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w B. ustalono, iż w [...] Oddziale Spółki "E" wystawiano fikcyjne faktury VAT na udokumentowanie rzekomej sprzedaży oleju napędowego, w tym spółce cywilnej "C" Transport Ciężarowy Z. S. i R. S. Z zeznań pracowników spółki "E" wynikało, że podawano nieprawdziwe dane w raportach kasowych sporządzonych w [...] oddziale Spółki "E". Dokonywano tylko dokumentacyjnych przesunięć magazynowych oleju napędowego z centrali Spółki do jej oddziału w B. Faktycznie Spółka "E" sprzedawała olej opałowy, który kupowała w Stacji Paliw "B" k/ S., należącej do PKN "O" S.A., co jest udokumentowane fakturami.

Decyzją z dnia [...] grudnia 2005 r., Nr [...], Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. dokonał rozliczenia podatku od towarów i usług za okresy od maja do września 2003 roku w innej wysokości niż zeznano w deklaracjach VAT-7 i określił zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług. W uzasadnieniu decyzji stwierdzono, iż spółka "C" zawyżyła podatek naliczony do odliczenia w wyżej wymienionych okresach o łączną kwotę [...] zł. Zaewidencjonowała, bowiem w rejestrach zakupu oraz ujęła do rozliczenia podatku od towarów i usług 10 faktur VAT wystawionych przez firmę "E" z siedzibą w B. B., Oddział w B., na zakup [...] litrów oleju napędowego, podczas gdy faktycznie zakupiła tylko [...] litrów tego oleju. Zatem, zdaniem organu, Spółka dokonała odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur, które nie dokumentowały czynności faktycznie dokonanych. Fikcyjność czynności udokumentowanych kwestionowanymi fakturami potwierdza fakt, iż Spółka "E" w większości przypadków w dniach wystawienia tych faktur dysponowała tylko olejem opałowym. Ustalono, iż tylko faktura nr [...] z dnia [...].06.2003 r. jest prawdziwa w części dotyczącej sprzedaży [...] litrów oleju napędowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00