Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 sierpnia 2006 r., sygn. V SA/Wa 1957/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Izabella Janson (spr.), Sędzia WSA - Małgorzata Rysz, Asesor WSA - Danuta Dopierała, Protokolant - Michał Petranik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 sierpnia 2006 r. sprawy ze skargi X. Polska Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...]maja 2005 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. Uchyla zaskarżoną decyzję. 2. Zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz X. Polska Sp. z o.o. w W. kwotę 1484 zł (tysiąc czterysta osiemdziesiąt cztery złote) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego. 3. Stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Zgodnie ze zgłoszeniem celnym SAD nr [...] z [...] stycznia 2001 r. Agencja Celna [...], działająca w imieniu Skarżącej, zgłosiła do objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu m.in. towar określony jako drukarka sieciowa z funkcją kopiowania [...] oraz drukarkę sieciową [...] deklarując kod [...] z zerową stawką celną.

Powyższe zgłoszenie celne jako odpowiadające wymogom formalnym zostało przyjęte, a towar nim objęty został dopuszczony do obrotu na polskim obszarze celnym według kodu [...] zadeklarowanego przez zgłaszającego.

W trakcie kontroli przeprowadzonej w siedzibie Skarżącej Spółki przez inspektorów Urzędu Kontroli Skarbowej w [...] ustalono, że w wielu przypadkach importer urządzeń [...], [...] i [...] deklarował w zgłoszeniach celnych nieprawidłowy kod [...], co miało wpływ na określenie kwoty wynikającej z długu celnego i ustalenie prawidłowej wysokości podatku od towarów i usług od importowanych towarów. Według kontrolujących urządzenia [...] i [...] winny być klasyfikowane do kodu [...], a urządzenia [...] do kodu [...]. Ustalenia i wnioski z kontroli dotyczącej obrotu towarowego z zagranicą za okres od 01.02.2000 r. do 31.12.2000 r. Urząd Kontroli Skarbowej przekazał do Urzędu Celnego w [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00