Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 lipca 2006 r., sygn. III SA/Wr 222/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Moskała (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński, Sędzia NSA Józef Kremis, , Protokolant Paulina Rosiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 lipca 2006 r. sprawy ze skargi A. D. na postanowienie Wojewody D. z dnia 24.03.2005 r. nr [...]) w przedmiocie niedopuszczalności odwołania uchyla zaskarżone postanowienie.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 14 stycznia 2005 r. (nr [...]) Starosta J. wymierzył A. D. opłatę eksploatacyjną w wysokości 436.227,20 zł za wydobywanie kopaliny - kruszywa naturalnego, bez wymaganej koncesji z terenu działek nr [...] i [...] obręb geodezyjny J. S. Decyzja ta została doręczona dorosłemu domownikowi - żonie skarżącego - S. D. w dniu 25 stycznia 2005 r.

Postanowieniem z dnia 14 stycznia 2005 r. (nr [...]) Starosta J. określił wysokość kosztów postępowania prowadzonego w celu ustalenia wielkości opłaty eksploatacyjnej za wydobywanie kopaliny bez wymaganej koncesji w wysokości 1.952 zł i obciążył tymi kosztami A. D.

A. D. pismem z dnia 31 stycznia 2005 r. wniósł zażalenie na postanowienie Starosty J. z dnia 14 stycznia 2005 r. (nr [...]) w sprawie ustalenia kosztów postępowania związanego z ustaleniem wielkości opłaty eksploatacyjnej za wydobywanie kopaliny bez wymaganej koncesji. Postanowieniem z dnia 24 marca 2005 r. (nr [...], znak [...]) Wojewoda D. utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie Starosty J. z dnia 14 stycznia 2005 r. (nr [...]). W uzasadnieniu wskazano, że naliczenie kosztów postępowania wynikło z konieczności ustalenia ilości wydobytej kopaliny, a to wiązało się ze zleceniem tych czynności jednostce posiadającej odpowiednie uprawnienia. Skarżący nie przedstawił stosownej dokumentacji w tym przedmiocie, mimo że był do tego wzywany z zagrożeniem wykonania przez organ świadczenia zastępczego. W konsekwencji za czynności operatu zapłacił organ i dlatego słusznym jest żądanie ich zwrotu od skarżącego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00