Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 maja 2006 r., sygn. IV SA/Gl 416/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia NSA Tadeusz Michalik (spr.) Sędziowie: WSA Beata Kalaga - Gajewska WSA (del.) Joanna Sekunda - Lenczewska Protokolant: sekr.sąd. Agnieszka Wita po rozpoznaniu w dniu 19 maja 2006 r. sprawy ze skargi R. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] Nr [...], 2. ustala , że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzją nr [...] wydaną w dniu [...], Prezydent Miasta K. przyznał R. S. dodatek mieszkaniowy w kwocie [...] zł na okres od [...] do [...] Przedmiotowa decyzja wydana została w oparciu o art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego, zaś jej materialnoprawną podstawę stanowiły przepisy art. 2 ust. 1-4, art. 5 ust. 1-5 oraz art. 6 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. Nr 71, poz. 734 ze zm.). W uzasadnieniu organ orzekający powołał się na okoliczność, że wnioskujący zamieszkuje w lokalu o powierzchni użytkowej wynoszącej [...] m-, a zatem mniejszej od określonej w ustawie o dodatkach mieszkaniowych powierzchni normatywnej, która w tym przypadku wynosi [...] m-. Organ pierwszej instancji odnotował, że dodatek mieszkaniowy w tym konkretnym przypadku stanowi różnicę pomiędzy wydatkami na mieszkanie a [...] % średniego miesięcznego dochodu, przy założeniu, że we wspólnym gospodarstwie domowym wnioskodawcy pozostaje łącznie [...] osób.

W odwołaniu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K., R. S. zarzucił organowi pierwszej instancji błędne ustalenia faktyczne. W tych ramach wyjaśnił, że jego gospodarstwo domowe liczy [...] osób a nie [...] jak błędnie przyjął organ. Wyjaśnił, że córka M. jest tymczasowo zameldowana u jego teściowej natomiast to on łoży na jej utrzymanie. Podkreślił, że córka M. S. jest na stałe zameldowana w mieszkaniu pod adresem: K., ul. [...]. Do odwołania dołączono między innymi potwierdzenie zameldowania na pobyt stały z dnia [...] r. nr ewid. [...] w w/w mieszkaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00