Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 8 maja 2006 r., sygn. I SA/Gl 1065/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Karpińska, Sędzia NSA Anna Wiciak, Asesor WSA Mirosław Kupiec (spr.), Protokolant Aleksandra Doruch, po rozpoznaniu w dniu 8 maja 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi A. S. - "A" w C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości do czasu uprawomocnienia się wyroku; 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w K. na rzecz skarżącej kwotę [...] ( słownie: [...]) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Skarbowej w K. decyzją z dnia [...] r. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w C. z dnia [...] r. określającą A. S. - "A" w C. zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za [...] 2001 r. w kwocie [...] zł.

Z ustaleń organów podatkowych wynikało, że podatnik ten prowadził działalność gospodarczą w zakresie organizowania i prowadzenia imprez plenerowo-rozrywkowych oraz że w powyższym okresie rozliczeniowym świadczył usługi rozrywkowe polegające na prowadzeniu wesołego miasteczka (PKWiU ex 92, tj. działalność przedmiotowo zwolnioną z podatku VAT) w [...] miejscach w kraju. Wyjaśniono też, że strona ta nie posiadała własnych urządzeń wesołego miasteczka lecz korzystała z urządzeń, których właścicielami byli obywatele Republiki [...]. Na podstawie okazanych dokumentów ustalono, iż z poszczególnymi właścicielami użytkowanych urządzeń zawarte były stosowne umowy na świadczenie usług rozrywkowych, a urządzenia wesołego miasteczka zostały sprowadzone na terytorium RP przez stronę w ramach procedury odprawy czasowej. Z przedłożonego kontrolującym "Pozwolenia na korzystanie z procedury odprawy czasowej" z dnia [...] 2000 r. wynikało, iż termin wywozu, sprowadzonych w ramach tej procedury karuzel, urządzeń rozrywkowych oraz przyczep mieszkalno-kancelaryjnych, lub nadania im nowego przeznaczenia celnego, określono na dwa lata od objęcia towarów procedurą odprawy czasowej, a następnie termin powrotnego wywozu urządzeń wesołego miasteczka przedłużono o dwa kolejne lata decyzją Nr [...]z dnia [...] r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00