Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 21 kwietnia 2006 r., sygn. I SA/Lu 131/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Gdulewicz, Sędziowie WSA Halina Chitrosz,, NSA Anna Kwiatek (spr.), Protokolant st. insp. Wiesława Wojtal, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 kwietnia 2006 r. sprawy ze skargi A. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r., Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: II, IV, V, VII-XII 2003 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją, działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 2 lit. a/ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dyrektor Izby Skarbowej , po rozpatrzeniu odwołania A. W. prowadzącej Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ,,[...]" od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] lutego 2005 r., w przedmiocie zmiany rozliczenia w podatku od towarów i usług za styczeń-grudzień 2003 r. - uchylił decyzję organu I instancji w części dotyczącej określenia wysokości zwrotu podatku od towarów i usług za luty i maj 2003 r. oraz określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc za kwiecień, lipiec i od sierpnia do grudnia 2003 r. i określił za te miesiące podatek w prawidłowej wysokości, a pozostałej części utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

Jak wynika z uzasadnienia zaskarżonej decyzji, w trakcie kontroli podatkowej za 2003 r. przeprowadzonej u skarżącej, stwierdzono, że podatniczka dokonywała sprzedaży towarów i zwrotu podatku "podróżnym" w rozumieniu art. 21 a ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym /Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.- dalej "ustawa o VAT"/, stosując do sprzedawanych im towarów stawkę podatku w wysokości 0%.

W toku kontroli zakwestionowano:

- sześć faktur /o nr [...], [...], [...] [...], [...] i [...] ze zbioru faktur ,,zwrot VAT dla podróżnych", na podstawie których dokonano zwrotu podatku VAT podróżnym, uznając iż dokumenty te, nie spełniają wymogów "dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza państwową granicę RP", o którym mowa w art. 21 c ust. 2 ustawy o VAT, z uwagi na brak odcisku stempla zaopatrzonego w numerator lub pieczęci osobistych względnie podpisu funkcjonariusza celnego, co stanowi naruszenie przepisów art. 21d ust. 1 w/w ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00