Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 25 kwietnia 2006 r., sygn. II SA/Lu 141/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Leszek Leszczyński (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Stelmasiak,, Asesor WSA Jerzy Drwal, Protokolant Asystent sędziego Rafał Ostrowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 kwietnia 2006 r. przy udziale Prokuratora Prokuratury Apelacyjnej B. W. sprawy ze skargi [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w K. na decyzję Wojewody z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. wnioskiem z dnia 27 lipca 2005 r. wystąpiła do Prezydenta Miasta o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę w sprawie adaptacji istniejącego przy ul. L. w C. budynku handlowo - usługowego na obiekt handlowy z zapleczem magazynowym i technicznym; budowy budynku pompowni ppoż., dwóch naziemnych zbiorników ppoż. stacji redukcyjno - pomiarowej gazu, dróg dojazdowych, parkingów, placów, przyłącza energetycznego, gazowego, wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci hydrantowej i energetycznej; przebudowy istniejących sieci gazowej i telekomunikacyjnej, rozbiórki istniejących sieci: wodociągowej, gazowej i telekomunikacyjnej.

Postanowieniem z dnia [...] r., Nr [...] Prezydent Miasta działając na podstawie art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 ze zm.) nałożyła na Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. obowiązek przedłożenia do 10 września 2005 r. projektu budowlanego zgodnego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta przyjętego uchwałą Nr [...] Rady Miejskiej z dnia [...] r. (ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Nr 7, poz. 255 z dnia 11 lutego 2002 r.) i rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133) oraz oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. W uzasadnieniu postanowienia organ administracji podniósł, że zgodnie z przepisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta planowana inwestycja znajduje się na terenie, dla którego zasady zagospodarowania przewidują adaptację istniejących obiektów zaś przepis § 6 ust. 2 ustaleń ogólnych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta ogranicza w przypadku projektowanych obiektów handlowych powierzchnię sprzedażową do 800 m2. Z przedłożonego projektu wynika zaś, że w wyniku zaplanowanych prac budowlanych powstać ma nowy obiekt handlowy o powierzchni użytkowej 6992 m2 i tym samym zastosowanie znajdą tu ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta ograniczające powierzchnię sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00