Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 10 marca 2006 r., sygn. III SA/Gl 1084/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia Henryk Wach, Sędziowie Sędzia Krzysztof Szczygielski (spr.), Asesor Krzysztof Targoński, Protokolant #PROTOKOLANTT, po rozpoznaniu w dniu 10 marca 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w W. na decyzję Dyrektor Izby Celnej w K. z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie Weryfikacja zgłoszenia celnego co do wartości celnej towaru, wymiaru należności celnych, określenia kwoty podatku od towarów i usług. Oddalono skargę

Uzasadnienie

Na podstawie zgłoszenia celnego dokonanego przez "A" Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w W. w dniu [...] 2001 roku nr [...] objęto procedurą dopuszczenia do obrotu towar - leki o nazwie "[...]", "[...]" i "[...]" objęte uprzednio procedurą składu celnego. Wartość celną towaru przyjęto w wysokości zadeklarowanej przez Spółkę, odpowiadającej wartości transakcyjnej udokumentowanej fakturami nr [...] z dnia [...] roku, [...] z dnia [...] roku, [...] z dnia [...] roku i [...] z dnia [...] roku załączonymi do zgłoszenia celnego, wystawionymi przez sprzedającego - "B".

Decyzją z dnia [...] roku nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego w K. uznał powyższe zgłoszenie za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej importowanego towaru i określił ją w wysokości niższej od zadeklarowanej oraz określił kwotę podatku od towarów i usług. W uzasadnieniu swej decyzji stwierdził, że czynności kontrolne przeprowadzone przez funkcjonariuszy Działu Powtórnej Kontroli Celnej Urzędu Celnego w W. ujawniły noty kredytowe wystawione przez "B" dla Spółki "A" za lata 1999-2001, z których wynika, że Spółce "A" udzielono upustów w 1999 roku w wysokości 20%, a w latach 2000 i 2001 - 30%, z tym, że noty kredytowe z 2000 roku uwzględniały upust 20%, a następnie wystawione zostało jednorazowe wyrównanie do 30%. Ujawniono jednocześnie dwie umowy zawarte przez strony transakcji, na mocy których upusty były realizowane: pierwszą z dnia [...] roku i drugą z [...] roku, obowiązującą z mocą wsteczną od [...] roku. Udzielone upusty nie były uwzględniane przy deklarowaniu wartości celnej towaru przez Spółkę "A", a służyły jedynie za podstawę rozliczeń pomiędzy kontrahentami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00