Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 stycznia 2006 r., sygn. VI SA/Wa 1784/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Stanisław Gronowski Sędziowie: WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Asesor WSA Ewa Marcinkowska Protokolant: Michał Syta po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 grudnia 2005r. sprawy ze skargi G. Sp. z o.o. w K. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2004r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia znaku towarowego oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy RP decyzją z dnia [...] marca 2004 r. nr [...] po rozpoznaniu na rozprawie wniosku G. Sp. z o.o. z siedzibą w K. o unieważnienie w części prawa z rejestracji znaku towarowego [...] nr R-[...], zarejestrowanego na rzecz P. P.-H.U. w W. działając na podstawie art. 7, art. 8 pkt 1 i 2, art. 9 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. nr 5, póz. 17 ze zm.) w związku z art. 315 ust. 3 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (t.j. Dz. U. z 2003 r. nr 119, poz. 1117) oraz art. 98 kpc w związku z art. 256 ust. 2 p.w.p. oddalił wniosek i przyznał uprawnionym kwotę 1.781 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

Organ ustalił, że G. Sp. z o.o. w K. (wnioskodawca/skarżąca) wystąpiła do Urzędu Patentowego RP w trybie spornym o unieważnienie prawa z rejestracji znaku towarowego słownego [...] nr R-[...], zarejestrowanego z pierwszeństwem określonym datą [...] listopada 2000r. na rzecz P.P.H.U. w W. (uprawnieni), przeznaczonego do oznaczania towarów w klasie 32 takich jak: napoje gazowane i nie gazowane, napoje z soków owocowych, nektary owocowe, soki owocowe, woda stołowa, woda mineralna. Wniosek dotyczył unieważnienia prawa z rejestracji wymienionego znaku towarowego w części dotyczącej towarów: napoje bezalkoholowe, woda mineralna, woda stołowa.

Interes prawny w sprawie wnioskodawca uzasadnił tym, że uprawnieni wystąpili do wnioskodawcy z roszczeniami finansowymi oraz żądaniem zaprzestania naruszania prawa z rejestracji znaku towarowego [...] nr R-[...] (pismo z dnia [...]stycznia 2003 r.). Zdaniem wnioskodawcy przedmiotowy znak został zarejestrowany mimo przeszkody w postaci prawa z rejestracji znaku towarowego [...]nr R-[...] (unieważnionego), w której to sprawie toczyło się (przed NSA) postępowanie o jego wznowienie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00