Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 grudnia 2005 r., sygn. I SA/Wr 2982/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Jerzy Strzebińczyk Sędzia NSA - Józef Kremis (sprawozdawca) Asesor WSA - Anetta Chołuj Protokolant - Halina Rosłan po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 grudnia 2005r. sprawy ze skargi A spółki z o.o. w O. obecnie B spółka z o.o. w O. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej we W. na rzecz strony skarżącej 20.327,60 (dwadzieścia tysięcy trzysta dwadzieścia siedem 60/100) zł kosztów postępowania sądowego; III. orzeka, że decyzja wymieniona w punkcie I nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Sygnatura akt 3 I SA/Wr 2982/03

UZASADNIENIE

Materiał zgromadzony w aktach sprawy wskazuje, że strona dokonała szeregu zgłoszeń celnych, m. in. towarów określonych jako odżywki dla dzieci lub przetwory spożywcze o nazwie handlowej Bebiko sojowe oraz Bebiko sojowe 2R, klasyfikując go według kodu PCN 2106 90 98 0 i wnioskując o objęcie tych towarów procedurą dopuszczenia do obrotu. Do zgłoszeń celnych załączono m. in. faktury wraz z tłumaczeniami, specyfikację towarów, świadectwa przewozowe, certyfikaty pochodzenia, pozwolenia Prezesa Agencji Rynku Rolnego na przywóz towarów objętych kodem 2106 90 98 0, świadectwa zdrowia dotyczące Bebika sojowego, listy przewozowe CMR z podanym kodem 2106 90 98. Do niektórych zgłoszeń dołączono również dokumentację Bebika sojowego, a mianowicie kserokopie etykiet, ulotek informacyjnych a także opis procesu technologicznego.

Organ celny przyjął zgłoszenia celne jako odpowiadające wymogom formalnym określonym w art. 64 Kodeksu celnego.

W dniach 12, 16, 22 i 25 listopada 2002 r. strona wystąpiła do Naczelnika Urzędu Celnego w O. o uznanie wspomnianych zgłoszeń za nieprawidłowe w części dotyczącej towaru Bebiko sojowe i Bebiko sojowe 2R w zakresie kodu towaru i obliczenia opłat, wnioskując równocześnie o zastosowanie wobec tych towarów kodu PCN 1901 10 00 0.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00