Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 8 grudnia 2005 r., sygn. III SA/Łd 394/05

 

Dnia 8 grudnia 2005 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Irena Krzemieniewska, Sędziowie Asesor Ewa Alberciak, Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski (spr.), Protokolant Asystent sędziego Jarosław Szkudlarek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 grudnia 2005 roku sprawy ze skargi Z.M. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie wymeldowania oddala skargę

Uzasadnienie

Prezydent Miasta Z. decyzją Nr [...], wydaną w dniu [...], orzekł o wymeldowaniu z pobytu stałego Pana Z.M. z lokalu nr 20 przy ulicy A 11 w Z.

W uzasadnieniu decyzji stwierdził, iż podstawą materialno - prawną do wymeldowania osoby z pobytu stałego stanowi art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn. z 2001r. Dz.U. Nr 87, poz. 960 z późn. zm.), który przewiduje możliwość wydania decyzji na wniosek strony lub z urzędu o wymeldowaniu osoby, która:

1/ utraciła uprawnienia do przebywania w lokalu, lokal ten opuściła i nie dopełniła obowiązku meldunkowego (wymeldowania)

albo osoby,

2/ która bez wymeldowania się opuściła miejsce pobytu stałego i nie przebywa w nim przez okres co najmniej 6 - ciu miesięcy, a nowego miejsca nie można ustalić.

Pan Z.M. utracił uprawnienia do przebywania w lokalu nr 20 przy ul. A nr 11 w Z., a ponadto w nim nie przebywa, nie mieszka, a w drodze administracyjnej nie można ustalić jego aktualnego miejsca pobytu. Ponadto Pan Z.M. nie posiada samoistnego tytułu prawnego do przedmiotowego lokalu. Jak wynika z umowy sprzedaży sporządzonej w formie aktu notarialnego w dniu [...] Rep. A nr [...] właścicielem przedmiotowego lokalu jest Pani A.M.

Uprawnienie Pana M. do przebywania w lokalu nr 20 przy ul. A 11 wynikało z woli właściciela, a więc było uprawnieniem pochodnym. Dobrowolne opuszczenie lokalu przez osobę nie mającą samoistnych uprawnień do niego oznacza rezygnację z uprawnień do przebywania w lokalu, a więc ich utratę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00