Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 21 grudnia 2005 r., sygn. II SA/Lu 829/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz, Sędziowie Asesor WSA Jerzy Drwal, Asesor WSA Wojciech Kręcisz (spr.), Protokolant Asystent sędziego Łucja Krasińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 grudnia 2005 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...]., Nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia pozostawania bez pracy na skutek represji politycznych I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję z dnia [...], Nr [...]; II. nieuiszczony wpis w kwocie 100 ( sto) złotych, od którego skarżący był zwolniony nakazuje ściągnąć od Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na rzecz Skarbu Państwa ( Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie).

Uzasadnienie

Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych decyzją z dnia [...] Nr [...], wydaną na podstawie przepisu art. 127 § 3 w związku z art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 17 listopada 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późniejszymi zmianami) w związku z art. 117 ust. 4 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118) po rozpoznaniu wniosku J. M. o ponowne rozpatrzenie sprawy utrzymał w mocy decyzję własną z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia pozostawania bez pracy na skutek represji politycznych.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji wskazano, iż decyzją z dnia [...] Nr [...] Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odmówił stronie potwierdzenia pozostawania bez pracy z przyczyn politycznych. Jak wskazano, we wniosku o ponowne rozpoznanie sprawy J. M. wyrażając niezadowolenie ze sposobu załatwienia jego sprawy wnosił również o przesłuchanie w jego sprawie Prokuratora Instytutu Pamięci Narodowej, Prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia, wytypowanego pracownika Europejskiego Biura Praw Człowieka oraz wytypowanych pracowników innych organizacji międzynarodowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00