Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 14 grudnia 2005 r., sygn. II SA/Bd 971/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz (spr.) Sędzia WSA Małgorzata Włodarska Asesor WSA Grzegorz Saniewski Protokolant Magdalena Gadecka po rozpoznaniu w dniu 14 grudnia 2005r. na rozprawie sprawy ze skargi A. N. na orzeczenie Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w [...] z dnia 9 września 2005r. , nr [...] w przedmiocie zdolności do służby wojskowej 1. uchyla zaskarżone orzeczenie, 2. stwierdza, że zaskarżone orzeczenie nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Orzeczeniem nr [...] Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w B. z dnia [...] 2004 r. A. N. został uznany za zdolnego do służby wojskowej z kategorią zdrowia "A".

Komisja ta stwierdziła, iż rozpoznane u wyżej wymienionego moczenie nocne okresowe, osobowość o cechach neurotycznych oraz tatuaż na lewym przedramieniu i lewym podudziu, określone odpowiednio w § 69 pkt 1, § 68 pkt 1 i § 2 pkt 7 załącznika nr 2 do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. Nr 151, poz. 1595) rozpatrywane pojedynczo i łącznie nie upośledzają w sposób istotny sprawności ustroju, a w konsekwencji - stan zdrowia zezwala mu na pełnienie służby wojskowej.

Odwołując się od powyższego orzeczenia A. N. podniósł, iż przewlekła choroba w postaci moczenia nocnego, z powodu której leczy się od dzieciństwa, uniemożliwia mu odbywanie służby wojskowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00