Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 listopada 2005 r., sygn. VI SA/Wa 1639/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia Sędziowie : Sędzia WSA Protokolant: po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 listopada 2005r. sprawy ze skargi W.W. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2005 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej bojowej oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lipca 2005 r., nr [...], Komendant Główny Policji - działając na podstawie przepisu art. 138 § 2 k.p.a. oraz art. 18 ust. 1 pkt 4 i art. 18 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz.U. z 1999 r. Nr 53, poz. 549 ze zm.) - po rozpatrzeniu odwołania skarżącego W.W. od decyzji Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] stycznia 2004 r. w sprawie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej bojowej - uchylił w/w decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.

Z akt sprawy wynika, iż Decyzją z dnia [...] stycznia 2004 r., nr [...] Komendant Wojewódzki Policji w [...] - działając na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 4, art. 18 ust. 5 pkt 2 i art. 20 ustawy o broni i amunicji - cofnął skarżącemu pozwolenie na broń palną bojową. W uzasadnieniu decyzji Komendant Wojewódzki Policji stwierdził, iż z zebranego materiału dowodowego wynika, że w dniu [...] czerwca 2003 r., podczas pełnienia przez stronę służby na Posterunku Policji w G., będąc w umundurowaniu służbowym i mając broń służbową przy sobie, skarżący spożywał alkohol. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,41 mg/l. Organ stwierdził, iż po ujawnieniu powyższego zdarzenia skarżący W.W. przebywa na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez lekarza psychiatrę. Zebrany materiał dowodowy wykazał także, że strona ma myśli samobójcze. Komendant podniósł, iż w celu ustalenia, czy nie zachodzą przesłanki określone w art. 15 ust. 5 ustawy o broni i amunicji, organ pismami z dnia [...].09.2003 r. i [...].11.2003 r. zobowiązał W.W. do poddania się badaniom lekarskim i psychologicznym i przedstawienia wydanych orzeczeń. Strona powyższych badań nie wykonała. Zdaniem organu I instancji zaistniała więc przesłanka przewidziana art. 18 ust. 5 pkt 2 w związku z art. 15 ust. 3-5 ustawy o broni amunicji, uzasadniająca cofnięcie pozwolenia na broń. Zdaniem Komendanta Wojewódzkiego Policji strona swoim postępowaniem nie gwarantuje właściwego przestrzegania przepisów o broni i amunicji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00