Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 21 padziernika 2005 r., sygn. IV SA/Gl 1039/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zofia Borowicz Sędziowie WSA Beata Kalaga-Gajewska Teresa Kurcyusz-Furmanik (spr.) Protokolant sek. sądowy Agnieszka Wita po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 października 2005 r. sprawy ze skargi J. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. - B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania pomocy w formie schronienia w mieszkaniu przejściowym oraz mieszkaniu do remontu uchyla zaskarżoną decyzję

Uzasadnienie

Decyzją Nr [...] z dnia [...] r. wydaną przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w B. - B. w oparciu o upoważnienie Prezydenta Miasta B. - B., na mocy art. 106 ust. 4 w związku z art. 11 ust. 2, art. 48 ust. 1 i 2, art. 88 ust. 1 pkt 3 i art. 159 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( Dz. U. Nr 64 poz. 593 ) i uchwały Rady Miejskiej w B. - B. nr [...] z dnia [...] r. w sprawie ustalania gminnego programu przeciwdziałania bezdomności, odmówiono J.G. przyznania pomocy w formie schronienia w mieszkaniu przejściowym oraz mieszkaniu do remontu.

W uzasadnieniu wskazanej decyzji podniesiono, iż zgodnie z treścią art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej osoba pełnoletnia opuszczająca placówkę opiekuńczo - wychowawczą, zwana osobą usamodzielnianą, zostaje objęta pomocą mającą na celu jej życiowe usamodzielnienie, a także pomocą w uzyskaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych, jednakże J.G. nie uzyskał pozytywnej opinii dotyczącej postawy i współdziałania w rozwiązywaniu swoich problemów w okresie pobytu w placówce opiekuńczo - wychowawczej, a z opinii placówki wynika, iż wykazuje on lekceważący stosunek do swoich obowiązków, popada w konflikty z nauczycielami, niechętnie podejmuje wysiłek edukacyjny, a także spożywa alkohol. Wskazane zostało nadto, iż złożony przez J. G. wniosek o przydział mieszkania komunalnego został przyjęty do grupy wniosków oczekujących na dalsze rozpoznanie, a zatem nie został jeszcze ostatecznie zweryfikowany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00