Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 25 sierpnia 2005 r., sygn. I SA/Go 193/05

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia NSA Jan Grzęda Sędziowie: sędzia WSA Dariusz Skupień Asesor WSA Alina Rzepecka (spr.) Protokolant: ref. staż. Monika Mierzyńska po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2005r. na rozprawie sprawy ze skargi BA Polska SA na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie określenie kwoty długu celnego I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Urzędu Celnego z dnia [...]r. nr [...] II. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej spółki kwotę 10768, 00 zł ( dziesięć tysięcy siedemset sześćdziesiąt osiem złotych ) tytułem zwrotu kosztów postępowania

 

UZASADNIENIE

BA Polska " Spółka Akcyjna dokonywał od 1993 roku przywozu z Niemiec tytoniu krojonego do papierosów.

Z akt sprawy wynika, że zgodnie ze zgłoszeniem celnym nr [...] z dnia [...] lutego 1998 roku Agencja Celna, działając z upoważnienia importera zgłosiła do odprawy celnej towar określony jako krajanka do produkcji papierosów "HB J - V", deklarując kod PCN 24012090 O, stawką autonomiczna w wysokości 30 %.

Funkcjonariusz celny działający z upoważnienia Dyrektora Urzędu Celnego po dokonaniu częściowej rewizji stwierdzając w kartonach surowiec tytoniowy dopuścił go do obrotu na polskim obszarze celnym .

Jednocześnie do Centralnego Laboratorium Przemysłu Tytoniowego w Krakowie - CLPT przesłano dziesięć pobranych próbek, w celu wykonania ekspertyz, mających na celu ustalenie składu importowanej mieszanki tytoniowej wykorzystywanej do produkcji papierosów oraz jej stopnia przetworzenia.

Mimo, że próbki pobrano przy innych odprawach celnych, to w ocenie organu był to właściwy materiał dowodowy, gdyż pochodził on od tego samego eksportera, odnosił się do towaru o identycznej nazwie handlowej, oraz identycznej cenie jednostkowej za kilogram importowanego tytoniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00