Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 lipca 2005 r., sygn. VI SA/Wa 1856/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Gronowski (spr.), Sędziowie WSA Maria Jagielska, asesor WSA Izabela Głowacka-Klimas, Protokolant Aleksandra Borowiec-Krawczyk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 czerwca 2004 r. sprawy ze skargi V. Sp. z o.o. w N. na decyzję Urzędu Patentowego R P z dnia [...] czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienie patentu na wynalazek 1. uchyla zaskarżoną decyzję 2. zasądza od Urzędu Patentowego RP na rzecz V. Sp. z o.o. w N. kwotę 1600 zł (jeden tysiąc sześćset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania 3. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu

Uzasadnienie

W dniu [...] listopada 1996 r. wpłynęło do Urzędu Patentowego RP podanie o udzielenie patentu na wynalazek pn. "Łapka sprężysta do mocowania szyn", złożone przez Przedsiębiorstwo Państwowe "S." w N., którego następcą prawnym jest V. sp. z o.o. w N., zwana dalej "skarżącą". W świetle zastrzeżenia patentowego tego wynalazku łapka sprężysta do mocowania szyn posiadająca dwa ramiona (1) i (2) symetryczne względem siebie gięte jednakowo w płaszczyznach prostopadłych do osi podłużnej szyny oraz kabłąk (3) łączący te ramiona znamienna tym, że proste równoległe odcinki końcowe ramion łapki nie przebiegają po wypukłymi do góry częściami ramion. W następstwie pisma Urzędu Patentowego RP z dnia [...] marca 2001 r., wzywającym skarżącą do sprecyzowania istoty wynalazku, co dotyczy w szczególności redakcji zastrzeżeń patentowych, skarżąca nadesłała nową redakcję zastrzeżenia patentowego, według którego łapka sprężysta do mocowania szyn posiadająca dwa symetryczne względem siebie ramiona wygięte jednakowo w płaszczyznach prostopadłych do osi podłużnej szyny oraz łączący ramiona kabłąk, znamienna tym, że połowa odległości (L) między prostymi równoległymi odcinkami końcowymi ramion (1) i (2) jest mniejsza od promienia (R) kabłąka (3).

Decyzją Urzędu Patentowego RP z dnia [...] lipca 2001 r. nr [...] udzielono na rzecz skarżącej patent na wynalazek "Łapka sprężysta do mocowania szyn" - patent PL nr [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00