Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 11 lipca 2005 r., sygn. II SA/Ka 2588/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Bonifacy Bronkowski, Sędziowie: Sędzia WSA Elżbieta Kaznowska (spr.), Sędzia WSA Stanisław Nitecki, Protokolant st. ref. Magdalena Jankowska, po rozpoznaniu w dniu 11 lipca 2005 r. sprawy ze skargi A.K. na decyzję Wojewody Ś. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] inwestorzy M.K. i P.J. wystąpili o wydanie pozwolenia na budowę dwóch boksów garażowych na terenie posesji przy ulicy W. w K. - na działce nr [...] w obrębie K.-Z.

Decyzją nr [...] z dnia [...] Prezydent K. zatwierdził projekt budowlany dwóch boksów garażowych na terenie posesji przy ulicy W. nr [...] w K. i udzielił M.K. i P.J. pozwolenia na budowę wymienionych powyżej dwóch boksów garażowych, usytuowanych w granicy działki sąsiedniej nr [...]. W krótkim uzasadnieniu wyjaśnił, że pozwolenia udzielono, wobec spełnienia wymogów określonych w art. 32 ust. 4 art. 35 ust. 1 i 2 ustawy Prawo budowlane.

W dniu [...] A.K. wystąpiła z wnioskiem o wznowienie postępowania zakończonego decyzją ostateczną nr [...] zatwierdzającą projekt budowlany budowy dwóch garaży w granicy z jej działką oraz o uchylenie tej decyzji. Podniosła, że nie brała udziału w postępowaniu dotyczącym wydania wymienionej decyzji, pomimo, iż jest współwłaścicielką sąsiedniej nieruchomości. Wyjaśniła, że o wydaniu przedmiotowej decyzji dowiedziała się w związku z rozpoczęciem budowy garaży w bieżącym tygodniu, a zatem zachowany został termin określony w art. 148 Kodeksu postępowania administracyjnego. Zatwierdzonemu projektowi oraz kwestionowanej decyzji zarzuciła szereg wad, a wśród nich niezgodność z wcześniejszą decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, usytuowanie ściany garażu w odległości 3,80 m od jej okien, co spowoduje ich zacienienie, niezgodność odległości podanych w projekcie do faktycznie istniejących. Dodała, że usytuowanie garażu na podstawie tej decyzji odbiera jako poważną uciążliwość, w istotny sposób pogarszającą jej warunki mieszkaniowe. Podkreśliła, że budowę garażu o wysokości 3,50 m, przy podniesieniu terenu - 3,80 m pod jej oknami, podczas gdy dla garażu wystarczającą jest wysokość 2,20 m odbiera jako wyjątkową złośliwość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00