Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 czerwca 2005 r., sygn. VI SA/Wa 1854/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Królikowska-Przewłoka, Sędziowie Asesor WSA Małgorzata Grzelak(spr), Sędzia WSA Maria Jagielska, Protokolant Łukasz Poprawski, po rozpoznaniu w dniu 17 czerwca 2005 r. na rozprawie sprawy ze skargi Z. B. i L. W. z udziałem A. K. - [...] "[...]" z siedzibą w Z. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2004r. numer [...] w przedmiocie unieważnienia patentu [...] oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy RP działający w trybie postępowania spornego decyzją z dnia [...] sierpnia 2004r. znak [...] unieważnił patent nr [...] na wynalazek pt. "[...]", ustalając, że wynalazek chroniony patentem nie jest nowym rozwiązaniem w rozumieniu art. 10 i 11 Ustawy o wynalazczości.

Decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym:

W dniu [...] listopada 1998r. Z. B. i L. W. (zwani w dalszej części skarżącymi) dokonali zgłoszenia w/w wynalazku. Przedmiotem wynalazku jest siatka okładzinowa zgrzewana łańcuchowa do zabezpieczania przestrzeni roboczej korytarzowych wyrobisk górniczych, względnie stanowiących osłony technologiczne przy eksploatacji maszyn i urządzeń. W opisie wynalazku w części opisującej istotę wynalazku ujawniono następujące rozwiązanie "siatka okładzinowa zgrzewana łańcuchowa ma z jednej strony elementy łączące w kształcie haka stanowiącego zakończenie, co najmniej dwóch skrajnych prętów podłużnych, podobnie jak w normie PN-G-15050, zaś z drugiej strony podłużne pręty są odgięte w stronę wyrobiska pod określonym kątem w granicach 0-45 0, a na długości odgięcia mocowane są dwa poprzeczne pręty, przy czym pręt zaczepowy mocowany jest do wzdłużnych prętów od strony wyrobiska, to jest od przeciwnej strony jak poprzeczne pręty siatki, a więc pręty te zlokalizowane są przemiennie po różnych stronach odgięcia.

Według zastrzeżenia 1 niezależnego, przedmiotowy zakres ochrony wynalazku jest następujący :siatka okładzinowa zgrzewana łańcuchowa utworzona z podłużnych i poprzecznych prętów tworzących kratownicę i wzajemnie zgrzanych, a podłużne pręty z jednej strony zakończone są hakami ukierunkowanymi w stronę wyrobiska, zaś z drugiej strony podłużne pręty są odgięte w stronę wyrobiska, a na długości odgięcia mocowane są dwa poprzeczne pręty, znamienna tym, że poprzeczne pręty (4 i 5) mocowane są przemiennie na długości (L) odgięcia, przy czym zaczepowy pręt(4)korzystnie mocowany jest od dolnej strony (R ) odgięcia podłużnych prętów (L)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00