Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 2 czerwca 2005 r., sygn. II SA/Po 1289/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Maciej Dybowski Sędziowie sędzia NSA Ewa Makosz-Frymus ( spr ) del.sędzia WSA Joanna Wierchowicz Protokolant referent - stażysta Marcin Kubiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 maja 2005 r. sprawy ze skargi D. M. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...]r. Nr [...] w przedmiocie wydalenia ze służby o d d a l a s k a r g ę J.Wierchowicz M.Dybowski E.Makosz-Frymus JFS

Uzasadnienie

4/II SA/Po 1289/03

UZASADNIENIE

Komendant Powiatowy Policji w Z. rozkazem personalnym nr [...]z dnia [...]r., na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. z 2002 r. nr 7 poz. 58 ze zm.), zwolnił D. M. ze służby w Policji z dniem [...]r. nadając tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu Komendant Powiatowy wyjaśnił, że D. M. orzeczeniem dyscyplinarnym z dnia [...]r. został ukarany karą dyscyplinarną wydalenia ze służby w Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w P., po rozpatrzeniu odwołania D. M. od orzeczenia dyscyplinarnego, orzeczeniem z dnia [...]r. zaskarżone orzeczenie dyscyplinarne utrzymał w mocy. Orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji stało się prawomocne w dniu [...]r., po zapoznaniu się z treścią tego orzeczenia przez zainteresowanego. W związku z powyższym, zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt 3 ustawy o Policji, ma miejsce przypadek obligatoryjnego zwolnienia ze służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00