Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 maja 2005 r., sygn. III SA/Wa 644/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Jarecka (spr.), sędzia WSA Dariusz Dudra, sędzia WSA Maria Grabowska (del.), Protokolant Karolina Zawadzka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 maja 2005 r. sprawy ze skargi B. sp. z o.o. w W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2004 r. [...] w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania kontrolnego w zakresie badania prawidłowości stosowania cen urzędowych oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] grudnia 2004 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. utrzymał w mocy postanowienie Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w L. z dnia [...] października 2004 r. w sprawie odmowy zawieszenia postępowania kontrolnego.

Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia wynika, że Inspektorzy Kontroli Skarbowej z UKS w L. działając z upoważnienia z dnia [...] grudnia 2003r. wydanego przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, przeprowadzili czynności kontrolne w B. Spółka z o.o. w zakresie prawidłowości stosowania cen urzędowych w okresie od 1 maja 2000 r. do 30 czerwca 2001 r.

Pismami z dnia [...] kwietnia 2004 oraz z dnia [...] czerwca 2004r. pełnomocnik Spółki wystąpił do Urzędu Kontroli Skarbowej w L. z prośbą o zawieszenie postępowania kontrolnego w oparciu o przepis art. 201 §1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz.U. Nr 137, poz. 926, z późn. zm.), zwaną dalej "or.pod" .

W uzasadnieniu swoich wniosków wskazał, że postępowanie kontrolne powinno zostać zawieszone z uwagi na brak prawomocnych rozstrzygnięć sądu administracyjnego w sprawie uznania zgłoszeń celnych dokonanych przez Spółkę B. w okresie poddanym kontroli oraz z uwagi na prowadzone w ramach struktur Unii Europejskiej postępowanie zmierzające do ustalenia, czy polskie przepisy prawne dotyczące ustalania cen produktów farmaceutycznych dyskryminowały produkty importowane do Polski, czym naruszały art. 10 ust. 4 oraz 25 Układu Europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzeczpospolitą Polska, z jednej strony, a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami Członkowskimi, z drugiej strony, sporządzonego w Brukseli dnia 16 grudnia 1991 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00