Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 maja 2005 r., sygn. VI SA/Wa 2059/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia Sędziowie : Asesor Izabela Głowacka-Klimas (spr.) WSA Małgorzata Grzelak Protokolant: Andrzej Michrowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 maja 2005 r. sprawy ze skargi B., USA z siedzibą M. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z dnia [...] września 2004 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia patentu na wynalazek 1. uchyla zaskarżoną decyzję i utrzymaną nią w mocy decyzję Urzędu Patentowego z dnia 2 lutego 2004 r.; 2. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej na rzecz B. USA z siedzibą M. kwotę 1615 (tysiąc sześćset piętnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu [...] marca 1996r. D. USA zgłosiło do Urzędu Patentowego wynalazek pt. "Radioznakowane peptydy do diagnozowania i terapii".

Zgłaszający ubiega się o ochronę wynalazku z dziedziny radioznakowanych peptydów do diagnozowania i terapii, w różnych kategoriach ochrony: reagentów (związków chemicznych), jak również między innymi sposobów wytwarzania reagenta, środka do obrazowania scyntygraficznego, środka radioterapeutycznego, kompleksu, kompozycji, zestawu, zastosowania środka do obrazowania scyntygraficznego, zastosowania środka radioterapeutycznego i sposobu znakowania reagenta.

Przedmiotem zgłoszenia w dacie zgłoszenia był również sposób obrazowania diagnostycznego, który nie jako element sposobu leczenia nie może być opatentowany z mocy art. 12 pkt. 2 ustawy o wynalazczości.

Reagent był przedstawiony jako charakteryzujący się tym, że jest syntetycznym, wiążącym receptorem wazoaktywnym peptydem jelitowym kowalencyjnie związanym z resztą chelatującą (zdolną do chelatowania radioaktywnego znacznika technetu lub renu), zaś środek radiofarmaceutyczny wykazuje powinowactwo wiązania z receptorem wazoaktywnego peptydu jelitowego, które stanowi [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00