Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 30 maja 2005 r., sygn. II SA/Kr 8/02

 

Sygn. akt II SA/Kr 8 /02 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 30 maja 2005 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym Przewodniczący : Sędzia NSA Izabela Dobosz Sędziowie : NSA Stanisław Biernat AWSA Wojciech Jakimowicz / spr. / Protokolant : Dorota Solarz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 maja 2005 r. sprawy ze skargi A. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] 2001 r. Nr [...] w przedmiocie zasiłku okresowego - skargę oddala -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2001 r., sygn. akt: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. po rozpatrzeniu odwołania A.C. od decyzji Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w K. z dnia [...] października 2001 r. , znak: [...] w sprawie odmowy udzielenia pomocy społecznej w formie zasiłku okresowego w kwocie po 447 zł od 1 czerwca 2001 r. z przeznaczeniem na bieżące potrzeby, działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071) - utrzymało w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

W uzasadnieniu decyzji Kolegium wskazało, że wnioskiem z dnia 5 października 2001 r. A.C. nawiązując również do swoich poprzednich podań z miesiąca lipca, sierpnia i września 2001 r., zwrócił się do Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w K. o udzielenie realnej pomocy materialnej, adekwatnej do sytuacji w jakiej się znajduje, w postaci m.in. zasiłku okresowego w kwocie 447 zł miesięcznie, począwszy od 1 czerwca 2001 r. Stwierdził, że dotychczas Dyrekcja MOPR w K. odmawia mu jakiejkolwiek realnej pomocy, natomiast poprzez swoich funkcjonariuszy szykanuje go i wręcz naigrywa się z jego położenia. Ponadto co miesiąc w miejscu jego zamieszkania przeprowadzane są uciążliwe wywiady środowiskowe, a w ich wyniku organ uporczywie odmawia wnioskodawcy udzielenia żądanej pomocy. Zmusza to wnioskodawcę do wystąpienia z powództwem cywilnym o odszkodowanie przeciwko gminie K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00