Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 13 kwietnia 2005 r., sygn. I SA/Lu 573/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk (spr.), Sędziowie WSA Halina Chitrosz, WSA Krystyna Czajecka-Ryniec, Protokolant asyst. Anna Kurczuk, po rozpoznaniu w dniu 13 kwietnia 2005 r. sprawy ze skargi E. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres X - XII 2002 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości, III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz skarżącej kwotę [...] tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej, działając na podstawie art. 233§ 1 pkt. 2 lit. a ordynacji podatkowej, po rozpatrzeniu odwołania E. T. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego nr [...] z dnia [...].06.2004r. określającej zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za okres październik - grudzień 2002r. - uchylił decyzje organu I instancji w zakresie podstawy prawnej, tj. art. 109 ust. 8 pkt. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym ( Dz. U. Nr 54, poz. 535 ), a w pozostałej części utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu swojej decyzji organ odwoławczy wskazał, iż decyzja w sprawie określenia E. T. zobowiązania podatkowego za okres październik - grudzień 2002 r. wydana została w związku z przekroczenie przez nią w dniu 8.10.2002r. kwoty 10.000 euro uprawniającej - na podstawie art. 14 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 8.01.1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym ( Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) - do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT. Ustalenie przekroczenia tej kwoty nastąpiło w toku kontroli, w czasie której stwierdzono niezaewidencjonowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, prowadzonej w 2002r. wspólnie z mężem M. T., po stronie przychodów, rachunków wystawianych przez podatniczkę za sprzedaż usług fotograficznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00