Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 lutego 2005 r., sygn. II SA/Lu 907/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maciej Kierek, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Sędzia NSA Leszek Leszczyński, Protokolant Referent-stażysta Agata Jakimiuk, po rozpoznaniu w dniu 22 lutego 2005 r. sprawy ze skargi A. D. Ś. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...]. Nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania uprawnień kombatanckich oddala skargę

Uzasadnienie

II SA/Lu 907/04

U Z A S A D N I E N I E

Decyzją z dnia [...] października 2004 r. Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych utrzymał w mocy swoją decyzję z dnia [...] lutego 2004 r. odmawiającą A.D.Ś. przyznania uprawnień kombatanckich.

W uzasadnieniu decyzji Kierownik Urzędu ustalił, że brak jakichkolwiek dowodów potwierdzających działalność skarżącego w organizacji konspiracyjnej. Przeciwnie, z zebranego materiału wynika jednoznacznie, że skarżący , będący w czasie wojny dzieckiem (urodzony w 1933 r.), przebywał z rodzicami i nie mógł działać w jakiejkolwiek organizacji. Brak również dowodów, by skarżący i jego rodzice przebywali w jakimkolwiek obozie hitlerowskim w rozumieniu przepisów ustawy o kombatantach. Skarżący nie był także odebrany rodzicom w celu eksterminacji lub poddania przymusowemu wynarodowieniu. W tej sytuacji nie zachodzą przesłanki określone w przepisach art. 1 ust. 2, art. 2 oraz art. 4 ustawy o kombatantach, dające podstawę do przyznania uprawnień kombatanckich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00