Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 22 lutego 2005 r., sygn. II SA/Kr 879/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Piotr Lechowski sprawozdawca Sędziowie: AWSA Dorota Dąbek NSA Wiesław Kisiel Protokolant: Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 lutego 2005 r. sprawy ze skargi L. B. na decyzję Wojewody z dnia 5 marca 2002 r., Nr : [...] w przedmiocie wymeldowania I uchyla zaskarżoną decyzję , II orzeka , że uchylona decyzja nie może być wykonana , III zasądza od Wojewody na rzecz skarżącej L. B. kwotę [..] ( [...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Wojewoda, po rozpatrzeniu odwołania S.B. od decyzji Burmistrza Miasta L. z dnia 25 stycznia 2002 r. [...] orzekającej o odmowie wymeldowania L.B. i jej syna J.B. z pobytu stałego z lokalu Nr [...] przy ul. Z[...] w L., decyzją z dnia 5 marca 2002r [...], uchylił w całości zaskarżoną decyzję i orzekł o wymeldowaniu L.B. i J.B. z powyższego adresu.

W podstawie prawnej decyzji Wojewody powołano przepisy art.138 paragraf 1 pkt 2 kpa oraz art. 15 ust.2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych ( tj. Dz.U. z 2001 r. Nr 87, poz. 960).

W uzasadnieniu decyzji organu odwoławczego wskazano następujące okoliczności faktyczne i motywy prawne przyjęte za podstawę rozstrzygnięcia.

S.B. wystąpił z wnioskiem o wymeldowanie żony L.B. oraz jej syna J.B. z jego własnościowego mieszkania przy ul. Z. w L.

W uzasadnieniu żądania podnosił, że od [...] 2002 r. L.B. zamieszkuje pod adresem poprzedniego stałego zamieszkania tj. w O. Nr [...] a miejsce zamieszkania w L. opuściła.

Burmistrz Miasta L., odmawiając decyzją z dnia [...] 2002 r. wymeldowania L.B. i jej syna J.B. stanął na stanowisku, że nie zachodzą przewidziane art. 15 ust.2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, a zwłaszcza jego częścią pierwszą, przesłanki do wymeldowania w postaci utraty uprawnienia do przebywania w lokalu, oraz opuszczenia dotychczasowego miejsca stałego pobytu bez zameldowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00