Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 grudnia 2004 r., sygn. V SA 2046/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Beata Krajewska, Sędzia WSA - Joanna Zabłocka (spr.), Asesor sądowy w WSA - Michał Sowiński, Protokolant - Joanna Pietraś, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 grudnia 2004 r. sprawy ze skargi M. Sp. z o.o. w U. na decyzję Dyrektora Izby Celnej [...] w W. z dnia [...] kwietnia 2003 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe - skargę oddala -

Uzasadnienie

M. - Spółka z o.o. w U. sprowadziła do Polski profile aluminiowe służące do wytwarzania okien i drzwi. W dokumencie SAD z [...] września 1998 r. Nr [...] towar został zgłoszony do kodu PCN 7610 90 90 0 jako "elementy konstrukcji aluminiowych". W wyniku tak dokonanej kwalifikacji Spółka opłaciła cło w wysokości 1,8 % i podatek VAT 7%.

Postanowieniem z [...] lutego 2000 Dyrektor Urzędu Celnego w W. w związku z przeprowadzeniem kontroli w siedzibie Spółki, wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ustalenia prawidłowej klasyfikacji taryfowej towaru i stawki celnej.

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2000 nr [...] Dyrektor Urzędu Celnego w W. uznał w/w zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie klasyfikacji taryfowej i zaklasyfikował towar do kodu 7604 29 900.

Rozpatrując sprawę w wyniku odwołania Spółki M. Prezes Głównego Urzędu Ceł decyzją z [...] lutego 2001 r. Nr [...], utrzymał w mocy ww. decyzję Dyrektora Urzędu Celnego .

W uzasadnieniu decyzji wskazano, że sporny towar to profile ze stopów aluminiowych, o niezmiennym przekroju na całej długości sztangi. Spółka sprowadzała ten wyrób w postaci kilkumetrowych odcinków przyciętych w fabryce (co według organu administracji stanowi "długość fabryczną"), o różnych przekrojach poprzecznych. Profile te następnie przycinano stosownie do potrzebnego w konkretnym wypadku wymiaru okna lub drzwi, lakierowano, mocowano do nich uszczelki i okucia, a następnie składano w gotowy wrób (okna i drzwi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00