Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 15 grudnia 2004 r., sygn. III SA/Łd 486/04

 

Dnia 15 grudnia 2004 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska, Sędziowie Sędzia WSA Czesława Nowak-Kolczyńska, Asesor WSA Monika Krzyżaniak /spr./, Protokolant asystent sędziego Paweł Pijewski, po rozpoznaniu w dniu 15 grudnia 2004 roku na rozprawie sprawy ze skargi A Spółki z o.o. w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [..] Nr [..] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1/ uchyla zaskarżoną decyzję, 2/ zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Ł. na rzecz A spółki z o.o. w Ł. kwotę 1.535 /tysiąc pięćset trzydzieści pięć/ złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania, 3/ orzeka, że do czasu uprawomocnienia się wyroku zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

W dniu 27 grudnia 2000 r. A Spółka z o.o. w Ł., na podstawie dokumentu SAD [..], zgłosiła do Urzędu Celnego w Ł. celem objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym zaimportowany z Niemiec towar w postaci 13 rolek tkaniny określonej jako flok tłoczony, zaklasyfikowany do kodu PCN 590700900 ze stawką celną preferencyjną 0% z powołaniem się na deklaracje niemieckiego eksportera o pochodzeniu towaru z Unii Europejskiej, zamieszczone na załączonych dwóch fakturach nabycia towaru. Przedmiotowy towar został objęty procedurą dopuszczenia do obrotu z przyjęciem zadeklarowanej stawki celnej.

Z załączonych akt administracyjnych wynika, że na wniosek Urzędu Celnego w Ł. z dnia 4 kwietnia 2002r. Główny Urząd Ceł w Warszawie, na podstawie art. 32 Protokołu nr 4 do Układu Europejskiego między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi z jednej strony i Republiką Polską z drugiej strony, pismem z dnia 17 maja 2002r. wystąpił do niemieckich władz celnych o potwierdzenie autentyczności i prawidłowości deklaracji niemieckiego eksportera o pochodzeniu przedmiotowych towarów. Mimo upływu okresu ponad 10 miesięcy od dnia złożenia wniosku o dokonanie sprawdzenia, niemieckie władze celne nie udzieliły żadnej odpowiedzi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00