Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 listopada 2004 r., sygn. II SA 4769/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Śliwińska sędziowie WSA Halina Emilia Święcicka Asesor WSA Andrzej Czarnecki /spr./ Protokolant Anna Błaszczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 listopada 2004 r. sprawy ze skargi [...] S.A. z siedzibą w W. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] listopada 2003 r. Nr [...] w przedmiocie: odmowy rejestracji znaku towarowego "PLUS" 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji, 2. zasądza od Urzędu Patentowego RP na rzecz [...] S.A. 715 (siedemset piętnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

[...] S.A. z siedzibą w Polsce (dalej [...]) złożyła w dniu [...] września 1997 r. do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej podanie o zarejestrowanie znaku towarowego słownego czarno białego "PLUS" uznanego za znak słowno -graficzny. W opisie znaku podano: "kapitaliki, bez wyróżnienia pierwszej litery, dowolna czcionka". Znak przeznaczony został do oznaczenia działalności usługowej - ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym - klasa 36. Wniosek nie obejmował zarejestrowania zgłoszonego znaku jako wspólnego w rozumieniu art. 32 i następne ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. Nr 5, poz. 17 ze zm.).

W wydanej karcie zgłoszenia znaku towarowego nadano numer [...] z datą zgłoszenia [...] września 1997 r.

Urząd Patentowy RP pismem z dnia [...] stycznia 2000 r. poinformował [...] oraz X. S.A. z siedzibą w W., iż zgłoszony znak jest podobny, w rozumieniu art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy o znakach towarowych, do zarejestrowanego z pierwszeństwem od dnia [...] lipca 1996 r. na rzecz X. S.A. pod numerem [...] słownego znaku towarowego KOMFORT PLUS, przeznaczonego do oznaczania usług ubezpieczeniowych. W związku z tym Urząd Patentowy oczekiwał na stanowiska obu spółek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00