Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 30 listopada 2004 r., sygn. II SA/Lu 1489/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Czaja (spr.), Sędziowie Asesor WSA Małgorzata Fita, Sędzia NSA Maria Wieczorek, Protokolant Asystent sędziego Joanna Hołda, po rozpoznaniu w dniu 30 listopada 2004 r. sprawy ze skargi D. K. na decyzję Wojewody z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie ustalenia opłaty eksploatacyjnej za wydobywanie torfu oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda decyzją z dnia [...], nr [...], na podstawie art. 138 § 2 k.p.a., po rozpoznaniu odwołania D. K. od decyzji Starosty Powiatowego z dnia [...], nr [...], ustalającej opłatę eksploatacyjną za wydobycie torfu bez wymaganej koncesji, uchylił w całości zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W uzasadnieniu tej decyzji organ odwoławczy stwierdził między innymi, że organ I instancji wydając zaskarżoną decyzję, nie ustalił faktycznej ilości pozyskanego torfu, okresu wydobywania oraz czy jego przekazywanie następowało za wiedzą i zgodą skarżącej. Ponadto organ I instancji nie ustalił także, czy w operacie wodno-prawnym na wykonanie stawu rybnego, na podstawie którego Wojewoda udzielił pozwolenia wodno-prawnego, określono sposób postępowania z masami ziemnymi powstałymi przy wymierzeniu opłaty eksploatacyjnej. Organ nie wyjaśnił jednoznacznie, czy w trakcie budowy stawu przez D. K., powstały nadwyżki mas ziemnych i czy zostały one wykorzystane zgodnie z operatem, czy też sprzedane bądź pozyskane nieodpłatnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00