Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 października 2004 r., sygn. II SA 1920/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Dąbrowska, Asesor WSA Joanna Kube, Asesor WSA Jacek Fronczyk (spraw.), Protokolant Iwona Cichocka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 października 2004 r. sprawy ze skargi K. M. na decyzję Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia [...] kwietnia 2003 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji 1) uchyla zaskarżoną decyzję w zakresie jej punktu drugiego; 2) w zakresie punktu drugiego zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

W dniu 2 stycznia 2003r. K. M. skierował do Dyrektora Aresztu Śledczego w T. wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji personalnej nr [...] z dnia [...] stycznia 1998r., mocą której tenże organ zdecydował o przyjęciu go do Służby Więziennej, mianował na stanowisko [...], ustalił wynagrodzenie i zaliczył na dzień przyjęcia do służby do wysługi lat w Służbie Więziennej okres służby w Wojsku Polskim w wymiarze 1 rok, 5 miesięcy i 22 dni. Do okresu służby uprawniającej do nagrody jubileuszowej Dyrektor zaliczył okres 1 roku, 5 miesięcy i 22 dni, okres pracy w zakładach pracy w wymiarze 1 roku i 5 miesięcy, a także okres nadterminowej zasadniczej służby wojskowej w wymiarze 4 lat. W uzasadnieniu wniosku o stwierdzenie nieważności decyzji K. M. podniósł, że narusza ona § 1 ust. 1 pkt 3 zarządzenia nr 36/96/CZSW Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 sierpnia 1996r. w sprawie zasad i trybu zaliczania okresów służby i pracy podlegających uwzględnieniu przy ustalaniu dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Służby Więziennej w związku z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony RP. Jego zdaniem, naruszenie polega na niezaliczeniu do wysługi lat okresu 4 lat pełnienia nadterminowej zasadniczej służby wojskowej będącej zasadniczą służbą wojskową.

Dyrektor Aresztu Śledczego w T. przekazał wniosek skarżącego Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w B., jako organowi wyższej instancji, który decyzją personalną z dnia [...] lutego 2003r. nr [...], na podstawie art. 157 § 3 Kpa. w związku z art. 31 ust. 4 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996r. o Służbie Więziennej (t. j.: Dz. U. z 2002r. Nr 207, poz. 1761), odmówił wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji z dnia [...] stycznia 1998r.. W uzasadnieniu podano, że Dyrektor Aresztu Śledczego w T. w sposób prawidłowy zaliczył okres zasadniczej służby wojskowej do czasu pełnienia służby, zgodnie z art. 100 ustawy o Służbie Więziennej oraz zarządzeniem nr 36/96/CZSW Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 sierpnia 1996r. w sprawie zasad i trybu zaliczania okresów służby i pracy podlegających uwzględnieniu przy ustalaniu dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Służby Więziennej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00