Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 2 lipca 2004 r., sygn. III SA/Lu 194/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędzia NSA Maria Wieczorek (spr.), Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Protokolant specjalista Maria Filipek, po rozpoznaniu w dniu 2 lipca 2004 r. sprawy ze skargi C. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej zaskarżoną decyzją Nr [...] z dnia [...] wydaną na podstawie art. 233 § 1 pkt 2 lit. a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), 34 a ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) i art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2003 r. o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych oraz o zmianie niektórych ustaw regulujących zadania i kompetencje organów oraz organizację jednostek organizacyjnych podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz. U. Nr 137, poz. 1302), po rozpatrzeniu odwołania C. K. z dnia [...] listopada 2003 r. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego Nr [...] z dnia [...] w przedmiocie określenia C. K. zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za miesiąc listopad 2002 r. - uchylił decyzję organu pierwszej instancji w części dotyczącej określenia zobowiązania podatkowego i określił zobowiązanie podatkowe w wysokości 1.874 zł, w pozostałej części utrzymując tę decyzję w mocy.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że C. K. sprowadził z Niemiec samochód osobowy marki Ford Escort o pojemności silnika 1391 cm³, roku produkcji 1991, numerach nadwozia [...]. Według deklaracji Nr [...] odprawy celnej przedmiotowego pojazdu dokonano w dniu [...] sierpnia 2002 r. W dniu [...] listopada 2002 r. C. K. sprzedał wymieniony samochód osobowy. Z deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych złożonej przez nabywcę pojazdu w dniu nabycia tego pojazdu wynika, że samochód nie został zarejestrowany w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00