Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 6 maja 2004 r., sygn. 2/I SA 357/03

Z art. 156 par. 1 pkt 2 Kpa wynika, że do stwierdzenia nieważności decyzji konieczne jest stwierdzenie braku podstawy prawnej bądź rażącego naruszenia prawa. Oznacza to /w pierwszym przypadku/, że brak jest przepisu prawnego powszechnie obowiązującego, który stanowiłby podstawę wydania decyzji. W drugim przypadku należy przyjąć, że z rażącym naruszeniem prawa mamy do czynienia, gdy czynności zmierzające do wydania decyzji administracyjnej oraz jej sentencja stanowią zaprzeczenie stanu prawnego sprawy w całości lub w części.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie, po rozpoznaniu, na rozprawie w dniu 6 maja 2004 r., sprawy ze skargi B. i A., na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w (...) z dnia 15 listopada 2002 r. (...), w przedmiocie stwierdzenia nieważności - oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Dnia 29 sierpnia 2002 r., B. i A. wnieśli o stwierdzenie nieważności decyzji (...) z dnia 2 maja 2002 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, wydanej z upoważnienia Prezydenta Miasta (...) przez Zastępcę Dyrektora Wydziału Mienia i Geodezji Urzędu Miasta podnosząc, iż decyzja ta została wydana z naruszeniem prawa, polegającym na pominięciu konstytucyjnej zasady równości obywateli wobec prawa.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00