Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 19 maja 2004 r., sygn. I SA/Gd 913/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Zdzienicka - Wiśniewska /spr./ Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz Sędzia NSA Marek Gorski Protokolant Kinga Czernis po rozpoznaniu w dniu 19 maja 2004r. na rozprawie sprawy ze skargi "A" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Z. k/B. na decyzje Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 28 marca 2002r. nr: [...], [...], [...],[...], [...],[...], [...],[...], [...], oraz decyzje z dnia 8 kwietnia 2002r. nr: [...], [...], w przedmiocie klasyfikacji taryfowej towaru 1. uchyla zaskarżone decyzje i zasądza od Dyrektora Izby Celnej niu na rzecz strony skarżącej kwotę 110 zł (sto dziesięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania; 2. zaskarżone decyzje nie mogą być wykonane.

Uzasadnienie

3 I SA/Gd 913/02

U z a s a d n i e n i e

"A" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w B. zgłosiła w celu objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu między innymi towar określony jak dodatki do szyn karniszowych z tworzywa sztucznego, kwalifikując towar do kodu PCN 3925 90 10 0 ze stawką celną w wysokości 0%.

W wyniku przeprowadzonej kontroli Urząd Celny w T. wszczął z urzędu postępowanie celne dotyczące klasyfikacji taryfowej towarów objętych zgłoszeniem celnym i uznał zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie klasyfikacji taryfowej towaru, określając jednocześnie kwotę wynikającą z długu celnego. Zmiana klasyfikacji taryfowej przedmiotowego towaru nie miała wpływu na wysokość kwoty długu celnego.

W uzasadnieniu organ odwoławczy stwierdza, iż przedmiotem przywozu były osłonki do szyn karniszowych (blenden), przedstawione do odprawy celnej w postaci kilkumetrowych odcinków o długości fabrycznej, wytłaczanych z tworzywa sztucznego, o niezmiennym przekroju i nie przycinanych na konkretny, indywidualny wymiar właściwy dla ostatecznego odbiorcy, albowiem dopiero w trakcie montażu następuje ostateczne docięcie osłonki do wymiaru szyny karniszowej. Spór dotyczy natomiast klasyfikacji osłonek do kodu PCN Taryfy celnej. Strona stoi na stanowisku, iż przedmiotowy towar winien być klasyfikowany do pozycji 3925 Taryfy celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00