Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 marca 2004 r., sygn. V SA 3993/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia M. Rysz, Sędziowie B. Wasilewska (spr.), C. Zieliński, Protokolant E. Winiarska, po rozpoznaniu w dniu 17 marca 2004 r. sprawy ze skargi Y. P. Sp. z o.o. na decyzję Dyrektor Izby Celnej P. L. w W. z dnia (...) listopada 2002 r. Nr (...) w przedmiocie Uznanie zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę

Uzasadnienie

Na podstawie zgłoszenia celnego dokonanego przez Y. P. Spółkę z o.o. w W., według dokumentu SAD z (...) .10.1999 r. Nr (...) , Dyrektor Urzędu Celnego w W. objął procedurą dopuszczenia do obrotu sprowadzoną z H. partię leków, przyjmując deklarowaną wartość celną towaru w wysokości odpowiadającej wartości transakcyjnej w kwocie 727 651,82 EURO wynikającej z przedstawionej przy zgłoszeniu celnym faktury z (...) .10.1999 r. Nr (...) wystawionej przez h. eksportera Y. E. (...) . z siedzibą w L. w H..

Decyzją z dnia (...) .04.2002 r. Nr (...) , Dyrektor Urzędu Celnego w W. uznał powyższe zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej towaru i orzekając w tej części określił wartość celną w skorygowanej (obniżonej) wysokości, ustalonej z uwzględnieniem udzielonych importerowi przez eksportera rabatów obniżających - zdaniem organu celnego - zafakturowaną należność eksportera.

Orzekając w sprawie na skutek odwołania strony, Dyrektor Izby Celnej P.L. w W. decyzją z dnia (...) .11.2002 r. Nr (...) utrzymał w mocy decyzję organu celnego pierwszej instancji.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy wskazał, że po przyjęciu zgłoszenia celnego, w wyniku kontroli celnej przeprowadzonej u importera, ujawniono zawartą przez niego z eksporterem w dniu (...) .03.1999 r. umowę o udzieleniu rabatu w wysokości 40% wartości netto produktów zakupionych przez nabywcę (wartość fakturowana), jeżeli wartość zakupionych produktów wynosić będzie 500.000 EURO w każdym miesiącu (§ 1 pkt 1-3 umowy). W trakcie kontroli ujawniono również wystawione przez eksportera noty kredytowe z podaniem numeru faktury, zmniejszające wartość sprowadzonych leków, które nie zostały uwzględnione przy określaniu wartości celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00