Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 3 marca 2004 r., sygn. II SA/Łd 2207/01

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Furmanek, Sędziowie NSA Teresa Rutkowska (spr.), p.o. sędziego WSA Małgorzata Łuczyńska, Protokolant asystent sędziego Krzysztof Rybicki, po rozpoznaniu w dniu 3 marca 2004 r. sprawy ze skargi G. C. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego w P. nr [...] z dnia [...]

Uzasadnienie

3 II SA/Łd 2207/01

U Z A S A D N I E N I E

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Ł. utrzymał w mocy decyzję Nr [...] Powiatowego Inspektora Sanitarnego w P. z dnia [...] orzekającą o nie uznaniu u G. C., zatrudnionej na stanowisku nauczyciela od 1973 r., choroby zawodowej narządu głosu.

Jako podstawę prawną decyzji organ II instancji wskazał art. 138 § 1 k.p.a. oraz § 10 ust. 1 i 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983 r. w sprawie chorób zawodowych ( Dz. U. Nr 65 poz. 294 ze zm. z dnia 10 listopada 1989 r. - Dz. U. Nr 61 poz. 364).

Organ odwoławczy ustalił, że podstawą tej decyzji były orzeczenia dwóch placówek medycznych uprawnionych do rozpoznawania chorób zawodowych tj. Poradni Chorób Zawodowych WOMP w Ł. oraz Instytutu Medycyny Pracy w Ł. - Samodzielnej Pracowni Otolaryngologii i Audiologii Zawodowej.

Ponieważ zainteresowana w odwołaniu podważała orzeczenia lekarskie podnosząc, że nie są one zgodne w treści, organ zwrócił się do IMP w Ł. o dodatkowe informacje w sprawie choroby zawodowej.

Organ odwoławczy wskazał, że Instytut Medycyny Pracy w Ł., pismem z dnia 10.09.2001 r. podtrzymał treść swojego orzeczenia z dnia [...] (data badania), w którym rozpoznano u G.C. przewlekły suchy nieżyt krtani z objawami dysfonii hiperfunkcjonalnej i podano, że stwierdzone zmiany nie wykazują związku przyczynowego z nadmiernym wysiłkiem głosowym w okresie zatrudnienia w szkolnictwie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00