Orzeczenie
Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 3 lutego 2004 r., sygn. SA/Bd 2376/03
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Najda-Ossowska (spr.) Sędziowie WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz Asesor sądowy Grzegorz Saniewski Protokolant Magdalena Buczek po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2004r. na rozprawie przy udziale ---- sprawy ze skargi K.K. i A.K. na decyzję Izby Skarbowej w B. z dnia (...) Nr (...) w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1998 rok 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w B. na rzecz skarżących kwotę 2.844,50 zł (dwa tysiące osiemset czterdzieści cztery złote pięćdziesiąt groszy) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
UZASADNIENIE
Decyzją z (...) Izba Skarbowa w B. utrzymała w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w B. z (...) określającą K. i A. K. wysokość należnego podatku dochodowego od osób fizycznych za 1998r w kwocie (...).
Uzasadniając decyzję organ odwoławczy powołał się na następujące ustalenia faktyczne: w złożonym za 1998r w zeznaniu podatkowym o wspólnych dochodach małżonków, K. i A. K. wykazali dochody osiągnięte przez K.K. tytułem zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłaconych przez organ rentowych oraz przez A.K. z najmu, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz stratę z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. W toku kontroli stwierdzono nieprawidłowości dotyczące prowadzonej księgi przychodów i rozchodów rzutujących na wysokość należnego podatku dochodowego od osób fizycznych. Na podstawie zestawienia faktur zakupu i sprzedaży wybranych rodzajów ryb, po uwzględnieniu stanu zapasów z remanentu na dzień 31.12.1997r, wykazał, że ujęta w księdze sprzedaż w 1998r (bez uwzględnienia sprzedaży detalicznej) była większa niż dokonywane zakupy. Pozostawało to w sprzeczności z ewidencją towarów przeterminowanych i ubytków, wskazującą na wycofanie towaru w znacznych ilościach oraz z treścią remanentu na koniec 1998r, w którym wykazano wystąpienie zapasu tego towaru w efekcie organ uznał przedłożoną ewidencję towarów przeterminowanych i ubytków za niewiarygodną, a podatkową księgę przychodów i rozchodów za nierzetelną w części dotyczącej przychodów ze sprzedaży ryb i przetworów rybnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right