Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 stycznia 2004 r., sygn. IV SA 3055/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Otylia Wierzbicka, Sędziowie NSA Alicja Plucińska-Filipowicz (spr.), Tadeusz Cysek, Protokolant Karolina Sikora, po rozpoznaniu w dniu 23 stycznia 2004 r. sprawy ze skargi J. L. na uchwałę Rady Gminy W. z dnia [...] czerwca 2003 r. Nr [...] w przedmiocie odrzucenia zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - oddala skargę -

Uzasadnienie

Skarga J. L. dotyczy uchwały Rady Gminy W. z dnia [...] czerwca 2003 r. o odrzuceniu zarzutu wniesionego do projektu zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Gminy W. w części dotyczącej działek o numerach ewidencji geodezyjnej [...] i [...] w miejscowości D..

W uzasadnieniu zaskarżonej uchwały Rada Gminy W. w związku z zarzutem dotyczącym zmiany przeznaczenia spornego terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wiążącym się z uzwględnieniem wniosku właściciela sąsiedniej nieruchomości zmierzającego do rozszerzenia fermy drobiu /budowa dwóch dodatkowych kurników/ podała, iż zmiana ta została pozytywnie zaopiniowana i uzgodniona przez wszystkie podmioty biorące udział w postępowaniu planistycznym, pozytywne wnioski wynikają w tym zakresie z prognozy oddziaływania zmiany planu na środowisko jak też projekt zmiany planu nie narusza ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Gminy. Stosownie do rozporządzenia Nr [...] Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2002 r. w sprawie wprowadzenia obszarów chronionego krajobrazu dany teren leży poza granicami [...] Obszaru Chronionego Krajobrazu. Do materiałów planistycznych została dołączona ocena oddziaływania na środowisko zmiany planu i opracowanie ekofizjograficzne, przewidujące, iż nie jest wymagane ustanowienie stref ograniczonego użytkowania, ponieważ uciążliwość z emitorów gospodarstw specjalistycznych nie może przekraczać dopuszczalnych stężeń w powietrzu oraz wykraczać poza granice obszaru zmiany planu. Inwestorzy będą zmuszeni na etapie decyzji o warunkach zabudowy i pozwolenia na budowę stosować odpowiednie środki techniczne i technologie. W toku postępowania planistycznego został zachowany tryb przewidziany ustawą o zagospodarowani u przestrzennym. Rada Gminy miała ponadto na uwadze, iż obecnie zachodzące przemiany na tle kondycji rolnictwa wymagają dążenia do tworzenia dużych specjalistycznych gospodarstw rolnych o sprecyzowanym profilu produkcji, nowoczesnych również pod względem stosowanych technologii i wykorzystujących najnowsze osiągnięcia z dziedziny rolnictwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00