Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2024-09-28
Wersja aktualna od 2024-09-28
obowiązujący
Alerty
ZARZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI1)
z dnia 26 września 2024 r.
w sprawie powołania komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2024 i 2025 zadania z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Zobacz emocje - realizacja projektów i programów edukacyjnych, wychowawczych, interwencyjnych oraz profilaktycznych opartych na podstawach naukowych, w tym programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej”
Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1050) oraz art. 14 ust. 1 i art. 13 pkt 2 lit. a ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1608 oraz z 2023 r. poz. 1718) w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 marca 2021 r. w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 (Dz. U. poz. 642) zarządza się, co następuje:
§ 1. Powołuje się komisję konkursową do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2024 i 2025 zadania z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Zobacz emocje - realizacja projektów i programów edukacyjnych, wychowawczych, interwencyjnych oraz profilaktycznych opartych na podstawach naukowych, w tym programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej”, zwaną dalej „komisją”.
§ 2. W skład komisji wchodzą:
1) przewodniczący - Beata Nawrocka;
2) sekretarz - Izabela Pasztaleniec;
3) członkowie:
a) Karol Kostrzewski,
b) Monika Postek,
c) Aneta Purzycka,
d) Dorota Wojcieszek,
e) Janina Ewa Zalewska-Steć.
§ 3. Do zadań komisji należy:
1) zaopiniowanie ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2024 i 2025 zadania z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Zobacz emocje - realizacja projektów i programów edukacyjnych, wychowawczych, interwencyjnych oraz profilaktycznych opartych na podstawach naukowych, w tym programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej”, zwanego dalej „zadaniem z zakresu zdrowia publicznego”;
2) sporządzenie listy rankingowej najkorzystniejszych ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego;
3) przedłożenie Ministrowi Edukacji listy rekomendowanych ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego wraz z określeniem proponowanych kwot dotacji;
4) rozpatrzenie odwołań od wyników konkursu ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego;
5) przedłożenie Ministrowi Edukacji propozycji ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego, po rozpatrzeniu odwołań, o których mowa w pkt 4.
§ 4. 1. Przewodniczący komisji kieruje pracami komisji, w szczególności:
1) zwołuje i prowadzi posiedzenia komisji;
2) ustala porządek obrad;
3) przydziela zadania członkom komisji.
2. W przypadku nieobecności przewodniczącego komisji zadania, o których mowa w ust. 1, wykonuje wyznaczony przez niego członek komisji.
§ 5. Do zadań sekretarza komisji należy w szczególności:
1) przygotowanie dokumentacji z prac komisji i listy rekomendowanych ofert, o której mowa w § 3 pkt 3;
2) ogłoszenie wyników konkursu ofert, o którym mowa w § 3 pkt 1;
3) obsługa procesu udostępniania uzasadnienia wyboru lub odrzucenia ofert.
§ 6. 1. Komisja działa na posiedzeniach.
2. Posiedzenia komisji mogą odbywać się przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej zapewniających:
1) transmisję obrad posiedzenia komisji w czasie rzeczywistym;
2) wielostronną komunikację w czasie rzeczywistym umożliwiającą uczestnikom posiedzenia komisji wypowiadanie się w jego toku.
§ 7. 1. Ustalenia komisji są podejmowane w drodze uzgodnienia stanowisk. W przypadku gdy uzgodnienie stanowiska nie jest możliwe, przewodniczący komisji, a w przypadku jego nieobecności - członek komisji, o którym mowa w § 4 ust. 2, poddaje projekt ustalenia głosowaniu. Ustalenie jest podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej trzech osób wchodzących w skład komisji.
2. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczące go komisji, a w przypadku jego nieobecności - członka komisji, o którym mowa w § 4 ust. 2.
§ 8. 1. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół, w którym zamieszcza się w szczególności listę uczestników posiedzenia, przyjęty porządek obrad i treść ustaleń komisji.
2. Protokół podpisuje przewodniczący komisji, a w przypadku jego nieobecności - członek komisji, o którym mowa w § 4 ust. 2.
§ 9. 1. Osoby wchodzące w skład komisji są obowiązane do zachowania bezstronności i poufności w związku z realizowaniem zadań w ramach otwartego konkursu ofert.
2. Osoby wchodzące w skład komisji podlegają wyłączeniu od udziału w opiniowaniu i wyborze ofert, o których mowa w § 3 pkt 1, w przypadku gdy istnie ją okoliczności mogące wpłynąć na ich bezstronność, w szczególności jeżeli:
1) uczestniczyły w opracowywaniu opiniowanej oferty;
2) sprawa dotyczy zatrudniających ich podmiotów;
3) sprawa dotyczy podmiotów, w których jest zatrudniona osoba, która:
a) jest małżonkiem, krewnym lub powinowatym do drugiego stopnia osoby wchodzącej w skład komisji,
b) pozostaje z osobą wchodzącą w skład komisji w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że wynik sprawy może mieć wpływ na jej prawa i obowiązki.
3. Osoby wchodzące w skład komisji przed pierwszym posiedzeniem komisji składają Ministrowi Edukacji oświadczenie, w którym zobowiązują się do:
1) bezstronnego działania w interesie publicznym;
2) niewykorzystywania i nieudostępniania osobom trzecim informacji uzyskanych w trakcie realizowania zadań w ramach otwartego konkursu ofert.
§ 10. Obsługę komisji zapewnia Departament Wychowania i Profilaktyki.
§ 11. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Minister Edukacji: B. Nowacka
1) Minister Edukacji kieruje działem administracji rządowej - oświata i wychowanie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji (Dz. U. poz. 2717).